BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMİNDEN AVRUPA ATAĞI

Mustafakemalpaşa İlçesi’nde mesleki ve teknik eğitim veren okullar AB projeleri kapsamında Avrupa’ya açılacak.
MESLEKİ EĞİTİMİNDEN AVRUPA ATAĞI

Mustafakemalpaşa İlçesi’nde mesleki ve teknik eğitim veren okullar AB projeleri kapsamında Avrupa’ya açılacak. Mustafakemalpaşa ve Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, hazırladıkları AB projeleri kapsamında Avrupa seferine çıkacak.

Her iki okulun öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul eden Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencileri kutladı. Mustafa Efe, bu tür projelerin öğretmen ve öğrencilerin tecrübelerini arttırma, mesleki alandaki son gelişmeleri takip etme ve ülkeler arası kıyaslama yapabilme noktasında çok faydalı olacağını söyledi.

Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Erasmus+ projesine bağlı olarak kabul edilen 2014-1-TR01-KA102-003212 sayılı Avrupa Teknolojik Yenilikçi ve uygulamalı Sağlık Hizmetleri Platformu kapsamında Portekiz/BARCELOS kentinde tıbbi görüntüleme merkezinde staj çalışması yapacak.

Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından desteklenmeye kabul görülen 2014-1 TR01-KA102-004092 sayılı CNC tezgah operatörlüğü konusunda Hollanda da gerçekleştirilecek çalışmalara katılacak. Öğrenciler proje kapsamında CNC programcılığı, CNC tezgâh operatörlüğü, cad programı ile tasarım autocad 2 boyut modelleme ve solidworks 3 boyut modelleme konularında Hollanda’da ‘Roc Ter AA’ kurumunda mesleki staj eğitimi alacaklar.

Avrupa seferine çıkacak öğretmen ve öğrenciler, proje çalışmalarının yanı sıra gittikleri ülkelerde kültürel faaliyetlere de katılarak ülkemizin tanıtımına katkıda bulunacaklar.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.