BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meteorolojiden Önemli Uyarı

Meteorolojiden Önemli Uyarı

Cuma gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk hava ve yoğun kar yağışlarına dikkat! 

 

Bugün akşam saatlerinden itibaren Bursa ilinden başlayarak 5 Ocak Perşembe günü bölge genelinde (Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya) yağışlar görülmesi ve özellikle ilimizde lodos bekleniyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların Bursa ilinin batı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Perşembe günü bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

 

6 Ocak Cuma günü, önce kuvvetli lodosla beraber Bursa ve Bilecik il genelinde yer yer kuvvetli sağanak şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli kuzeyli rüzgar ve hızlı sıcaklık düşüşleri ile yer yer yoğun olmak üzere kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor.

 

7 Ocak Cumartesi günü, bölge genelinin yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

8 Ocak Pazar günü bölge genelinde hafif kar yağışlarının devam edeceği bekleniyor.

 

Önümüzde ki günlerde meteorolojik açıdan kuvvetli hava olaylarının yaşanacağı (Kuvvetli sağanak yağış, yoğun kar yağışları, önce güneyli, sonra kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar, ani sıcaklık değişimleri, ekstrem düşük sıcaklıklar, kuvvetli buzlanma, don vb.) beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirle olmaları gerekmektedir.

 

Okullarımızın bu konuda gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.

 

Kamuoyuna duyurulur.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.