BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI AÇIKLANDI

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI AÇIKLANDI

UZAKTAN EĞİTİM TRT-EBA KANALLARIYLA YAPILACAK

Türkiye'de Koronavirüs'e (Kovid-19) karşı alınan önlemler kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde 16-30 Mart 2020 tarihleri arasında iki hafta süreyle eğitime ara verilmişti.  

Milli Eğitim Bakanlığınca, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitim süreçlerinin uzaktan eğitimin adresi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları olacağı belirtildi. 

MEB bünyesindeki dijital eğitim platformu olan EBA'ya, www.eba.gov.tr adresi üzerinden erişilebiliyor. "Öğrenci", "Öğretmen" veya "Veli" olarak giriş yapılabilen EBA platformuna ayrıca cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamayla da ulaşılabiliyor. 

Uzaktan Eğitim Pazartesi Günü 09.00'da Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim derslerini açıkladı.

Uzaktan eğitim için gerekli hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Bakan Selçuk, uzaktan eğitim derslerinin, 23 Mart Pazartesi 09.00'da başlayacağını söyledi.

Derslerin okulda olduğu gibi 40 dakika değil 20 dakika olduğunu belirten Selçuk, "Özellikle sınav senesinde olan çocuklar için ekstra bazı çalışmalarımız var." dedi.

Ayrıca TRT - EBA TV İlkokul, TRT - EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılacak.  Öğrenciler, yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecek. Dersler, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek. 

Öğrenciler, TRT - EBA TV'den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip   edecek. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecek. 

   Öğrenciler, kendi ders öğretmenleri ile eba.gov.tr üzerinden gruplarında yazışma ve bilgi paylaşımında bulunabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca zorunlu tatil bittiğinde tüm sınıflara telafi eğitimi de yapılacak.

Derslerin tekrarlarına ilişkin saat aralıkları da programda yer aldı. EBA TV ilkokul, ortaokul ve liselerin derslerine dair günlere ve saatlere göre programı şu şekilde:

KAYNAK: https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/haber/milli-egitim-bakanliginin-uzaktan-egitim-ders-programi-aciklandi

19-03-202019-03-202019-03-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.