BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitim kursu Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli personele yönelik düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitim kursu Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Eğitime İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı.

Milli eğitim personeline yönelik hizmetiçi eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce gerçekleştirilen ilkyardım ve temel yangın eğitimi seminerlerinin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü personeline bu kez iş sağlığı ve güvenliği eğitim kursu verildi. Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hüseyin Somer tarafından farklı zamanlarda verilen eğitimlerin ardından kursa katlın personele konuyla ilgili sınav yapıldı. Sınavda başarılı olan adaylara sertifika verilecek.

Kursa katılarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alan Veli Sarıkaya: “Personelimizin gelişimine katkı sağlamak ve kaliteli hizmet verebilmek adına çeşitli alanlarda hizmetiçi eğitim düzenliyoruz. Eğitimin hayat boyu devam ettiğine inanıyoruz. Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak için kendimizi geliştirmek zorundayız. ‘Kendimizi nasıl geliştirebiliriz?’ sorusuna yanıt bulmaya çalışmakla başlayan kişisel gelişimin, ilerleyen yıllardaki hedeflerimize ulaşmada etkin unsur olacağını asla unutmamalıyız.” dedi.

Çalıştığı ortamda kendisini güvende hisseden personelin çalışma motivasyonunun arttığını ifade eden Veli Sarıkaya: “Günümüzde çalışanlar, teknolojik gelişmelere paralel olarak, işyerlerinde çeşitli problemlerle karşılaşabiliyor. Bu problemler öncelikle insan sağlığı açısından, daha sonra ise kaliteli hizmet sunumu konusunda tehditler oluşturmaktadır. Bizler de personelimizin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenmesine katkı sağlamak amacıyla bu eğitimleri düzenledik. Tüm personelimiz bu eğitimleri alacak. Hizmet kalitemizin artmasına katkı sağlayacak hizmetiçi eğitimlerimiz devam edecek.”dedi.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.