BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİMDEN LGS UYGULAMALARINI ANLATAN ANİMASYON FİLM

MİLLİ EĞİTİMDEN LGS UYGULAMALARINI ANLATAN ANİMASYON FİLM

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-2 Bölümü tarafından, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilecek sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav için alınan önlemlerini anlatan bir animasyon filmi hazırlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarında paylaşılan animasyon filmde, sınav uygulanması hakkında bilgiler yer alıyor. 

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilecek sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav 20 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Bu yıl gerçekleştirilecek merkezi sınavda yaşadığımız salgın süreci nedeniyle yeni uygulamalar yapılacak. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü merkezi sınavın uygulanması, sınav öncesi ve sonrasında dikkat edilecek hususlar ve alınan önlemleri anlatan bir animasyon filmi hazırladı. Velileri ve öğrencileri bilgilendirmek için hazırlanan film Milli Eğitim Müdürlüğünün web sitesi ile sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Sınav uygulamaları anlatan film ile salgın sürecinde veli ve öğrencilerin kaygılarını azaltmak ve motivasyonu yükseltmek amaçlanıyor.

Animasyon Film İçin Tıklayınız

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.