BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİMDEN MANEVİ SORUMLULUK PROJESİ “BAÇREP”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün parçalanmış aile çocuklarına yönelik olarak uygulamaya koyduğu Bölünmüş Aile Çocukları Rehabilitasyon Projesi’nin (BAÇREP) değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
MİLLİ EĞİTİMDEN MANEVİ SORUMLULUK PROJESİ “BAÇREP”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün parçalanmış aile çocuklarına yönelik olarak uygulamaya koyduğu Bölünmüş Aile Çocukları Rehabilitasyon Projesi’nin (BAÇREP) değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. BAÇREP proje yürütme ekibi İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman başkanlığında bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Toplantı Salonu’nda bir araya gelen proje üyeleri, alan taraması ve proje uygulama süreci ile ilgili ilk planlamalarını tamamladı.

BAÇREP hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman, çeşitli sebeplerle bölünmüş aile çocuklarının hayatın bazı bölümlerinde maddi-manevi sıkıntılar yaşayabildiğini ifade etti. Projede ilk olarak Osmangazi ilçesinde 150 bin öğrenci üzerinde alan taramasının yapılacağını belirten Ataman, Osmangazi ilçesinin ardından proje çalışmalarının tüm Bursa’ya yaygınlaştırılacağını söyledi.

BAÇREP Manevi Sorumluluk Projesi

Bursa’da örgün eğitimde yaklaşık 530 bin öğrencinin yer aldığını vurgulayan İbrahim Ataman, “Türkiye’nin en büyük ilk dört ili arasında bulunan Bursa,  büyük kent olarak bazı sosyal yaraları da içinde barındırıyor. Kentimizde eğitim öğretime devam eden yaklaşık 530 bin öğrencinin bir kısmı vefat, ayrılık vb. sebeplerden dolayı bölünmüş ailelerde yaşıyor. Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda manevi sorumluluk hissediyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüz Veli Sarıkaya’nın büyük destekleriyle BAÇREP projemizi uygulamaya koyduk. Projenin saha taraması sonrası bölünmüş aile çocuklarına ve ailelerine tek tek ulaşılarak onlara maddi-manevi her konuda destek olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Hayata Pozitif Bakan Başarılı Bir Gençlik Hedefleniyor

Projede, rehber öğretmenlerin yanı sıra farklı branşlarda öğretmenlerin de yer aldığını ifade eden Osmangazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü İsmail Kayışlı, bölünmüş aile çocuklarına yönelik en verimli çalışmaları yaparak, çeşitli kurumlarla işbirliği içinde hayata pozitif bakan başarılı bir gençlik hedeflediklerini belirtti. 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.