BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİMDEN MÜHENDİS ODALARIYLA İŞBİRLİĞİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubeleri arasında protokol imzalandı. 
MİLLİ EĞİTİMDEN MÜHENDİS ODALARIYLA İŞBİRLİĞİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubeleri arasında protokol imzalandı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, EMO Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar, MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart ve proje yetkilileri katıldı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, enerji kaynaklarının ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak üzere yürütülen eğitim, etüt, ölçüm, izleme, planlama ve uygulama faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla İl Enerji Verimliği birimi oluşturuldu. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, uygulamaya koyduğu İl Enerji Verimliliği Projesi kapsamında TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubeleri ile protokol imzaladı. İmzalanan protokolle projede görev alan proje uzmanları ve proje paydaşlarına yönelik eğitim hizmetleri, kurslar, seminerler ve benzeri etkinlikler düzenlemek ve katılanlara sertifika vermek amaçlanıyor.

 

İl Enerji Verimliliği Birimi okul/kurum binalarında; mimari tasarım, mekanik tesisat, aydınlatma, elektrik tesisatı gibi binanın enerji kullanımını ilgilendiren konularda bina projelerinin ve enerji kimlik belgesinin hazırlanmasına ve enerji kimlik belgesi düzenlenmesi, bina kontrolleri ve denetim faaliyetlerinin yapılması, enerji ihtiyacının, kojenerasyon sistemi ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanmasına, ülke genelindeki bina envanterinin oluşturulmasına ve güncel tutulmasına, toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerini gerçekleştirecek.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.