BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ÖĞRENCİLER DEĞERLERİYLE BÜYÜYECEK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Öncesi Eğitim alanında uygulamaya konulan “Değerlerimle Büyüyorum” projesinin tanıtım toplantısı Dr. Ayten Bozkaya Anaokulunda gerçekleştirildi.
MİNİK ÖĞRENCİLER DEĞERLERİYLE BÜYÜYECEK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Öncesi Eğitim alanında uygulamaya konulan “Değerlerimle Büyüyorum” projesinin tanıtım toplantısı Dr. Ayten Bozkaya Anaokulunda gerçekleştirildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve il-ilçe yöneticilerinin yanı sıra okul müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

“Değerlerimle Büyüyorum” projesi hakkında yapılan bilgilendirme ile başlayan programda, Dr. Ayten Bozkaya Anaokulu öğrencilerinin sunduğu folklor ve mehteran gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Veli Sarıkaya ve beraberindekiler, gösterilerin ardından proje kapsamında hazırlanan ve geçmişten günümüze gelen birçok objenin sergilendiği “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı nostalji sergisini gezdi. Programın sona ermesinin ardından Anaokulu Müdürleriyle “Değerlerimle Büyüyorum” projesi kapsamında toplantı yapıldı.

“Değerlerimle Büyüyorum” projesiyle okul öncesi eğitim alan çocukların, yaşadığı şehrin değerlerini tanımalarının yanı sıra milli, manevi ve evrensel değerleri hayata geçirmelerinin sağlanması amaçlanıyor. Toplumsal dayanışma ve bütünleşme konularının da işleneceği projeyle ayrıca değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasındaki önemli görevi yerine getirerek, artan ve değişen, risk ve tehditlerden toplumsal korunmayı sağlamak hedefleniyor. Proje kapsamında yapılacak çalışmaların bir dergide toplanması ve diğer kentlerle paylaşılması planlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.