BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ÖĞRENCİLERDE YERLİ MALI BİLİNCİ OLUŞUYOR

Ayten Bozkaya Anaokulunun minik öğrencileri yerli malı haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.
MİNİK ÖĞRENCİLERDE YERLİ MALI BİLİNCİ OLUŞUYOR

Ayten Bozkaya Anaokulunun minik öğrencileri yerli malı haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın da yer aldığı ziyarette öğrencilere Okul Müdürü Nurdan Gezgin, Okul Müdür Yardımcısı Serpil Tetik Delibaş ve okul öncesi öğretmeni Zeynep Toplu eşlik etti.

Yerli malı kullanmanın önemine vurgu yapan Veli Sarıkaya, “Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında yerli malı haftasını kutluyoruz. Hafta boyunca çocuklarımıza yerli malının faydalarını ve yerli malını kullanmamız gerektiğini anlatmak için çeşitli etkinler düzenliyoruz. Çocuklarımıza tutumlu olma ve ülkemizde üretilen ürünleri kullanma konusunda bilinç oluşturmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımızın yerli malı ve tutumlu olma konularında eğitimlerini erken yaşta almalarının önemli olduğunu düşünüyorum. Minik öğrencilerimiz henüz okul öncesi eğitim çağında iken bu konuda bilinçleniyor” dedi.

Eskiye göre öğrenci velilerinin okul öncesi eğitimin önemini daha iyi anladıklarını da belirten Veli Sarıkaya, “Velilerimiz bu konuda artık daha bilinçli olduğunu düşünüyorum. Her öğrencimizin mutlaka okul öncesi eğitim alması gerektiğine inanıyorum. Okul öncesi eğitim alan öğrencilerimiz, bu eğitimi almayanlara göre hayata bir adım önde başlıyor” dedi.

Yerli malı haftasını kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette minik öğrenciler Sarıkaya’ya yerli mallarından hazırladıkları hediyeleri verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Veli Sarıkaya da minik öğrencilere boyama kitabı ve boya kalemi hediye etti.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.