BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜFTÜOĞLU, YILDIRIM RAM’DA

Vali Yardımcısı M. Vedat Müftüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın Yıldırım RAM’ı ziyaret ettiler.
MÜFTÜOĞLU, YILDIRIM RAM’DA

 

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger  ile birlikte Yıldırım Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret eden Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu: "Biz rehberlik hizmetlerini önemseyen bir yönetim anlayışı ile geldik. Gerek Sayın Valimiz, gerek bizler, merkezlerin inşaatın temeli olduğunu düşünüyoruz. Burada çocuklarımızı nasıl yönlendirirseniz gelecek eğitim politikaları ona göre belirleniyor. Sizler yeryüzünde çok görünen bir kurum değilsiniz, okulların vitrini daha güzel ama zor ve zahmetli işi RAM´lar yapıyor.”dedi.

 

Her geçen gün ihtiyaçlarla birlikte taleplerin de arttığını belirten Müftüoğlu, “Bizim özel eğitim verecek öğretmen sayımızı arttırmamız gerekiyor, tıbbın çocuk psikologları sayısını arttırması gerekiyor. Zincirin halkaları gibi birbirine bağlı bunlar. Bir de değişen dünya şartlarına göre mekanlarımızın da değişmesi gerekiyor. Bursa iddialı bir şehir. Eğitim öğretimde durduğumuz yeri kabul etmemiz yenilgiye kabul etmemiz demektir. Daha üste tırmanmalıyız, başarılı olmak zorundayız.” dedi.

 

Vali Yardımcısı Müftüoğlu, Yıldırım RAM’ı ziyaretinde Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Yıldırım RAM Müdürü İlker Özdemir’den bilgi alarak çalışmalarından dolayı öğretmen ve personeli tebrik etti.

 

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.