BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜSİAD VE MİMAR SİNAN MTAL'DEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM

MÜSİAD VE MİMAR SİNAN MTAL'DEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Mimar Sinan Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. 

Bursa'da mesleki eğitim veren liselerle yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'yle işbirliğini geliştirecek. Önümüzdeki günlerde MÜSİAD Bursa Şubesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetkililerinin katılacağı bir toplantıda, işbirliği yapılabilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Şube Müdürü Bülent Altıntaş, Okul Müdürü Musa İncekara ve öğretmelerle bir araya geldi. 

"Uzun soluklu bir birliktelik" 

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen buluşmada konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, "MÜSİAD Bursa Şubesi olarak 'meslek lisesi memleket meselesi' düsturu ile hareket ediyor, her yıl belirlediğimiz bir okulu merceğimize alıyoruz ve o okulumuzla birlikte çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönem Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bu manada çalışmalar yürütmüştük. Şimdi de Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'yle işbirliğini geliştireceğiz" dedi. 

Nihat Alpay, MÜSİAD Bursa Şubesi'nin 250 üyesi bulunduğunu; üyelerin yaklaşık 120'sinin bu okulda verilen eğitimlerin iştigal alanına üretim yaptığını, bu bağlamda sağlanacak işbirliğinin, sektörün yetişmiş eleman noktasında duyduğu ihtiyacın fazlasıyla giderebileceğine işaret etti. 

"İletişimi güçlendirelim" 

Uzun soluklu işbirliklerinin sonuçlarının, daha verimli olduğunu ve beklentileri tam manasıyla karşıladığını ifade eden Alpay, ""Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Stajdan tutun da mezun olduktan sonra istihdama varıncaya kadar pek çok konuda işbirliği yapabilir, katkı koyabiliriz.  Her şeyden önce iletişim mekanizmasını işletmemiz gerekiyor.

Önce iletişim mekanizmasının güçlenmesi gerekiyor. Bugün ilk ziyaretimiz ve temasımız gerçekleşti. Bunu kurulacak komite ile rutin şekilde yapmak gerekiyor.  MÜSİAD Bursa Şubesi için heyecanlı bir iş olacağı kanaatindeyim. İnanıyorum ki yapacağımız iş gerek Bursa'ya gerekse de Türkiye'ye örnek olacaktır. Bu noktada öncü olabilirsek ne mutlu bize" diye konuştu. 

"Gençleri gençlerle de buluşturalım" önerisi  

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay nezdinde MÜSİAD üyelerine, mesleki eğitim konusunda gösterdikleri hassasiyet adına teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, toplantılar ve buluşmalar vesilesiyle bir araya geldikçe örnek fikirlerin ortaya çıkacağına inandığını söyledi. 

Genç MÜSİAD'ı da sürece dahil etmeyle, lisede okuyan öğrencilere girişimcilik alanında da katkılar sunulabileceğine işaret eden Dülger, örnekleri bizatihi gören öğrencilerin bu sayede ufuklarının açılacağını dile getirdi.  Dülger, "Yapılacak her aktivitenin, etkinliğin ve çalışmanın Bursa ve ülke için rol model olacağına inanıyorum" dedi. 

Bin 550 öğrencinin ve 135 öğretmenin bulunduğu okulda 6 bölümde eğitim verildiğini belirten Okul Müdürü Musa İncekara ise MÜSİAD Bursa Şubesi ile işbirliği yapacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

26-02-202026-02-202026-02-202026-02-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.