BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER ENERJİ TASARRUFUNU EĞLENEREK ÖĞRENDİ

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan, enerji verimliliğinin önemini konulu tiyatro gösterisi Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
ÖĞRENCİLER ENERJİ TASARRUFUNU EĞLENEREK ÖĞRENDİ

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan, enerji verimliliğinin önemini konulu tiyatro gösterisi Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tiyatroyu izleyen ortaokul öğrencileri, enerji verimliliğini eğlenerek öğrendiler.

Çocukların enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunması maksadıyla "Enerji Çocuk" adlı yeni bir projeyi hayata geçirdi. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında tiyatro gösterileri yapan "Enerji Çocuk Naz" Bursalı öğrencilere enerji verimliliğinin önemini anlattı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde, Naz’ı görmek için bir araya gelen 450 öğrenci, evde ve okulda nasıl tasarruf yapmaları gerektiğini eğlenerek öğrendi.

Ortaokul öğrencilerini kapsayan “Enerji Çocuk Projesi” çerçevesinde belirlenen 21 pilot ilden birisi olan Bursa’da, projenin amacına ulaşabilmesi adına, her ilçeden bir okul olmak üzere 17 ortaokul belirlendi. Belirlenen okullarda “Enerji Verimliliği Öğrenci Kulüpleri” oluşturuldu. Bu kulüplerde toplam 617 öğrenci bulunuyor.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Arslan, Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr.Müh.Mustafa Uysal, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ve Şube Müdürü Seyfettin Mayuk katıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.