BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER HAYALERİNİ UÇURDU

“Kitap Hayattır; Kitap Hayalleri de Uçurur” isimli yarışmada dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, başarılı öğrencileri ödüllendirdi.
ÖĞRENCİLER HAYALERİNİ UÇURDU

“Kitap Hayattır; Kitap Hayalleri de Uçurur” isimli yarışmada dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Kitap Hayattır; Kitap Hayalleri de Uçurur” konulu resim, öykü ve masal yarışması sona erdi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl Mili Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın elinden aldı.

Başarılı öğrencileri, özellikle kitapla ilgili bir şeyler yazdıkları ve resmettikleri için kutlayan Veli Sarıkaya: “Öğrencilerimizi kutlarken, onları yetiştiren ailelerine ve öğrencilerimize rehberlik yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartların biri yine okumaktır. Geçmiş yıllardan bu yana hazırlanan eserlerden yararlanmak, uygar ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Uygarlık bizden önceki kuşakların biriktiği bilgi ve anıların bir toplamıdır. Biz, uygarlığa o kuşakların kitaplarını okumakla katılabiliriz. Hiçbir şey okumanın yerini tutamaz. Kültürlü bir insan olmanın en önemli yolu okumaktır. Öğrencilerimizin okumaya ve özellikle de yazmaya devam etmelerini arzu ediyoruz.”dedi.

Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Kitap Hayattır; Kitap Hayalleri de Uçurur” konulu resim, öykü ve masal yarışmasında dereceye giren öğrenciler, tablet, fotoğraf makinesi, müzik çalar ile ödüllendirildi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle:

ÖYKÜ YARIŞMASI

1-Ayşegül GÜMÜLCİNE   -   Bursa Özel Final Anadolu Lisesi

2-Hilal SAĞNIÇ                  -   İnegöl S.İ.Kırcalı Sağlık Meslek Lisesi

3-Hilal Ebru KÜRÜMOĞLU- İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi

MASAL YARIŞMASI

1-Rana AKYAZI                -Osmangazi 23 Nisan Ortaokulu

2-Sevde  SOĞUKTUNA    -Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi

3-Fatmanur KARAKUŞ     -Osmangazi Ziya Gökalp Ortaokulu 

RESİM YARIŞMASI

1-Meryem Medine ALTINEL    -Nilüfer Özel Osmangazi Koleji

2-Hatice Berra ADİLOĞLU      -Osmangazi İbnî Sina İlkokulu

3-Elvin KORKMAZ                   -Osmangazi Sönmez İlkokulu

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.