BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Bursa İl Öğrenci Meclisi toplanarak bir yıl boyunca kendilerini temsil edecek başkan ve ekibini seçti. Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi çerçevesinde oluşturulan İl Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapıldı. Öğrencilerin demokratik yollarla kendilerini ifade edebilmeleri ve öğrenciler arasında demokrasi kültürünün geliştirilmesini sağlayabilmek için gerçekleştirilen uygulamada öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Seçimlere İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’ın yanı sıra öğretmenler ve veliler de katıldı.  
ÖĞRENCİLER MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Bursa İl Öğrenci Meclisi toplanarak bir yıl boyunca kendilerini temsil edecek başkan ve ekibini seçti.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi çerçevesinde oluşturulan İl Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimleri Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapıldı. Öğrencilerin demokratik yollarla kendilerini ifade edebilmeleri ve öğrenciler arasında demokrasi kültürünün geliştirilmesini sağlayabilmek için gerçekleştirilen uygulamada öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Seçimlere İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’ın yanı sıra öğretmenler ve veliler de katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş öğrenci meclisi açılışında yaptığı konuşmada, İl Öğrenci Meclisi’ne seçilen öğrencilerin kendi ilçelerindeki öğrencilerin güvenlerini kazanarak geldiğini belirtti. Cumhuriyetin ve demokrasinin güçlendirilmesi ve erken yaşlarda özümsenmesini amaçlayan öğrenci meclisi başkanlık seçimlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını ve seçilen başkan ve ekibinin Bursa’daki 500 bini aşkın öğrenciyi en iyi şekilde temsil etmesini temenni ettiğini söyledi. Başkan adaylarının projelerini anlatmasını, seçimin de bu projeler ekseninde gerçekleşmesinin gerektiğini de sözlerine ekledi.

17 ilçeden seçilen ilçe öğrenci meclis başkan ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimlerde, geçici divanın oluşturulmasından sonra başkanlık için adaylığa soyunan 4 aday listelerini oluşturdu. Ardından adaylar kürsüye gelerek kendilerini ve projelerini tanıttılar. Yapılan tanıtım konuşmalarının ardından verilen 15 dakikalık arada adaylar propaganda çalışmalarını yaptılar. Verilen aradan sonra İl Öğrenci Meclisi üyeleri ant içtiler. Hep birlikte içilen andın ardından 20015-2016 eğitim öğretim yılı 13. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için oy verme süreci başladı.

Mecliste hazır bulunan 49 öğrenci meclis üyesinin oy kullandığı seçimlerde başkan adaylarından Mert Bahtiyar 10 oy, Beytullah Gümüş 25 oy, Süleyman Hasız 8 ve Mücahit Hazar 6 oy aldı. Böylelikle Beytullah Gümüş ve ekibi Bursa İl Genel Meclisi Başkan ve üyeliklerine seçilerek Ankara’da oluşturulacak olan Türkiye Öğrenci Meclisinde Bursa’yı temsil etme hakkını elde etti. 

 

Bir yıl boyunca bu görevi üstlenecek olan İl Öğrenci Meclisi şu isimlerden oluştu:

 

Başkan:  Beytullah Gümüş  (İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Başkan Vekili: Oğuz Kaan Gültekin (Orhangazi Süleyman Şah Anadolu İHL)

Katip Üye: Nehir Emre Öztürk (Mudanya Dörtçelik MTAL)

Katip Üye: Faruk Şentürk (Karacabey MTAL)

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.