BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER YAZ OKULUNDA HEM ÖĞRENECEK HEM DE EĞLENECEKLER

Geçtiğimiz Haziran ayında protokolü imzalanan Yaz Okulu’nun açılış töreni BTSO Sait Ete Ortaokulunda gerçekleştirildi.
ÖĞRENCİLER YAZ OKULUNDA HEM ÖĞRENECEK HEM DE EĞLENECEKLER

Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldırım Belediyesi, Bursa İl Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Bursa İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi işbirliği ile düzenlenen yaz okulu başladı. Geçtiğimiz Haziran ayında protokolü imzalanan Suffe Yaz Okulu’nun açılış töreni BTSO Sait Ete Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Aile Sosyal Politikalar Müdürü Şevket Barca, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Mücahit Alkan, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş ve İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan’ın yanı sıra öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sevgi okulu

Yaz okulunun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Veli Sarıkaya: “Okullar Hayat Olsun projemiz çerçevesinde okullarımızı yaz aylarında da hizmete açıyoruz. Milli eğitim olarak eğitimin beşikten mezara kadar devam ettiğine inanıyoruz. Bu felsefe çerçevesinde tüm imkânlarımızı öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yaz okulunda öğrencilerimiz hem öğrenecekler hem de eğlenecekler. Yaz tatili boyunca nazari derslerin yanı sıra öğrencilerimizin çeşitli alanlarda becerilerini geliştirmek üzere drama, müzik, resim, spor, edebiyat, gezi ve tasarım alanlarında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu okulumuz sevgi okulu olacak ve öğrencilerimizin yüzünden gülümseme eksik olmayacak.” dedi.  

İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ise: “Bir sivil toplum kuruluşu olarak içinde yer aldığımız bu projenin örnek bir projeye olacağına inanıyoruz. Bugün başlayan yaz okulumuzun sonunu büyük bir heyecanla bekliyoruz. Öğrencilerimiz bu yaz okulundan çok önemli kazanımlar elde edecekler. Yaz okulunun gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Protokol üyeleri, konuşmaların ardından sınıflara alınan öğrencileri ziyaret ettiler. Suffe ismi verilen yaz okulu beş hafta sürecek. Yaklaşık 200 öğrencinin yararlanacağı yaz okulunda 24 öğretmen ve öğretmenlere yardımcı olarak 14 eğitim gönüllüsü görev yapacak. Öğleye kadar başta değerler eğitimi olmak üzere birçok branşta nazari ders görecek olan öğrenciler, öğleden sonraları ise sosyal ve kültürel, sportif ve bilimsel çalışmaların yanı sıra yüzme, sinema, tiyatro gibi etkinliklere de katılacaklar. Yaz okulunun 25-26 Ağustos tarihlerinde tamamlanması planlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.