BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERDE KARNE HEYECANI

Bursa’da ve tüm yurtta eğitim öğretim gören öğrenciler karnelerini aldı. Okullarına büyük bir heyecanla giden öğrenciler, karnelerini alarak tatile çıktı.
ÖĞRENCİLERDE KARNE HEYECANI

Bursa’da ve tüm yurtta eğitim öğretim gören öğrenciler karnelerini aldı. Okullarına büyük bir heyecanla giden öğrenciler, karnelerini alarak tatile çıktı.

Tüm yurtta ve Bursa’da karne heyecanı yaşandı. Ülke genelinde yaklaşık 17 milyon 559 bin öğrenci karne aldı. Bursa’da ise okul öncesi, ilköğretim, ortaokul ve liselerde toplam 524 bin öğrenci tatile çıktı. Açık öğretimde 53 bin öğrenci bulunan Bursa’da 30 bin öğretmen ve bin 466 okul mevcut. Yaklaşık üç ay sürecek tatilin ardından 2015-2016 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili 14 Eylül Pazartesi günü çalacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programı, 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak. Birinci dönemin 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlarken, 10 Haziran 2016 Cuma günü ise son ders zili çalacak.

Yoğun bir ders yılı yaşayan öğrencilerin tatili hak ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya: “Gençlerimize tatillerinde boş durmamalarını ve bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Öğrencilerimizin yetişmesine özveriyle katkı sağlayan velilerimizi, çocuklarımızın iyi eğitim alabilmesi için fedakârca çalışan öğretmenlerimizi kutluyorum.”dedi.

Zayıfı olan öğrencilere ailelerin baskı yapmak yerine yaşanan sorunu bulma ve çözme yoluna gitmesinin daha uygun olacağını ifade eden Sarıkaya, ailelerin tatil boyunca çocuklarıyla ilgilenmelerinin ve onlarla vakit geçirmelerinin çocuklar için çok önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerden tatillerini iyi değerlendirmelerini isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya LYS sınavlarına girecek öğrencilere de başarılar diledi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.