BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERLE MOTİVASYON BULUŞMASI

ÖĞRENCİLERLE MOTİVASYON BULUŞMASI

Öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla motivasyon semineri düzenlendi. 

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği MTAL'de düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler ile çeşitli okul türlerinden öğrenciler katıldı. 

Ülkelerin güçlü olması gereken iki önemli faktör olduğunu belirten Serkan Gür, "Bunlardan birisi eğitim, diğeri ise üretimdir. Eğitimde yükseliş kaydeden ülkelerin yatırımlarında ve yıllık üretimlerinde aynı oranda bir yükselme gerçekleşmektedir. OECD ülkeleri yatırım yapacağı ülkeleri seçerken ülkelerin eğitim raporlarına bakıyor. Dolayısıyla bu raporlar, ülkelerin kalkınması ya da yatırım yapmaları için önemli bir gösterge oluşturuyor. Aslında bu bir millî harekettir. Bizler de bu millî hareket içerisinde sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Hayatta herhangi bir konuda sarf edilen bir çabanın mutlaka bir karşılığı olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz de eğitim hayatlarıyla ilgili sarf ettikleri çabanın karşılığını alacaklardır. Ben Bursa'nın ve Türkiye'nin tüm çocuklarına sonsuz güveniyorum." dedi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Kentimizde yaşayan öğrencilerimiz, Bursa'nın güçlü Türkiye'nin lokomotif kenti olduğunu her alanda göstereceklerdir. Onlara yürekten inanıyorum. Öğrencilerimizden desteklerini esirgemeyen değerli öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin geleceklerini belirlemelerinde önemli rol üstleniyorlar. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere çocuklarımızla ilgilenen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Öğrencilere hitap eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, "Başarılı olabilmek için kendimize duyduğumuz güven ve başarıya olan inancımız hedeflerimize ulaşma noktasında büyük önem taşır. Motivasyon bizi harekete geçiren, hareketimizde devamlılık sağlayan önemli bir güçtür. Geleceğe hazırlanan gençlerimiz de yeterince motive edildiklerinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerdir. Bizler geleceğimiz olan siz gençlerimize güveniyor, geleceğe güçlü şekilde hazırlanmanız için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.  

Programda Haluk Düzgün ve Emel Cömert tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi tarafından müzik dinletisi sunuldu. Otomotiv Endüstrisi İhracaatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karacabey MTAL, Şehit Emre Karaaslan MTAL, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Meltem Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı motivasyon buluşması fotoğraf çekimi ile sona erdi.

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.