BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKTI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarından itibaren tüm okullarda ve kapalı mekânlarda öğretmen ve öğrencilerin maske kullanma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKTI

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bartın'a giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Valiliği ziyaret ederek Şeref Defterini imzaladı.

Bakan Özer; gazetecilere, 2021-2022 eğitim öğretim dönemine tüm kademelerde yüz yüze kesintisiz şekilde devam edildiğini belirterek bugün itibarıyla yeni bir evreye dönüşen bu süreci, eğitimin tüm ortamlarında devam ettirmenin memnuniyeti içinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sağlık Bilim Kurulu toplantısı sonrasında kapalı mekânlarda maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığını açıkladığını hatırlatan Özer, "Biz de Millî Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekânlarda maske kullanımını hem  kaldırmış bulunuyoruz." dedi.

Sürecin zorlu geçtiğini dile getiren Özer, verilen aranın ardından yüz yüze eğitime tekrar başlanılmasının ciddi bir irade gerektirdiğini kaydetti.  

Haberin devamı için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.