BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER MERİNOS'TA BULUŞTU

ÖĞRETMENLER MERİNOS'TA BULUŞTU

Bursa'nın 17 ilçesinde görev yapan öğretmenler Merinos'ta düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasında bir araya geldi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM), 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle eğitimcileri ağırladı. Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği ve İl Milli Eğitim Müdürü kanalıyla 17 ilçeden 240 öğretmenin davet edildiği etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile eşi Sevinç Aktaş ile İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve öğretmenler katıldı. Katılımcıların söz alarak anılarını dile getirdiği etkinlik, eğlenceli atmosferde geç saatlere kadar sürdü. 

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger; öğretmenlik yapmaktan ziyade öğretmenliği tercih etmiş meslek erbabı olduklarını ifade ederek; düzenlenen organizasyon nedeniyle Başkan Aktaş'a teşekkür etti. Yaptığı konuşmada, öğretmenin her hareketinin eğitici olması gerektiğine dikkat çeken Dülger, "Bu sebeple sayın cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonu noktasındaki ümitlerini sürekli diri tutuyor. Devler liginde olan bir ülkeyi hayal ediyor. Bu hayali gerçekleştirecek olan sizlersiniz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum." şeklinde konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, insanın insanlığını koruyabilmesi için beşikten mezara kadar uzanan bir eğitim sürecine ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Bu sürecin önemli aktörlerinden birinin de öğretmenler olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, "Hepimiz yıllar geçse de okullarımız ve öğretmenlerimizle olan anılarımızı unutmuyoruz. Bunun sebebini ben, öğretmenlerimizin yüreklerimize dokunmasına bağlıyorum. Çünkü bir öğretmeni unutulmaz kılan şey, öğrencisinin yüreğine dokunmasıdır" dedi. Öğretmenlerin bir ülkenin ve insanlığın geleceğinde hayati derecede rol oynadığını ifade eden Başkan Aktaş, mesleğini, ahlaklı bir fert ve toplum, müreffeh bir Türkiye hedefiyle icra eden öğretmenlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkenin kalkınmasında öncü olacak nesiller yetiştirmeye devam edeceğini ifade etti. Bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu emeklerinin manevi karşılığı olarak gören öğretmenlere milletin duyduğu saygının sınırsız olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, "Bu vesileyle bir kez daha, millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.  

Program sonunda Başkan Aktaş, öğretmenleri temsilen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile liseden öğretmeni olan Enver Fatih Karakoç ve Abdülvasih Duran'a çiçek takdim etti.

26-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-201926-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.