BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİNE KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliği ile düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerleri tüm hızıyla devam ediyor.
OKUL MÜDÜRLERİNE KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliği ile düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerleri tüm hızıyla devam ediyor. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, bu kapsamda Merinos İlköğretim okulunda idarecilere yönelik düzenlenen “Çözüm Odaklı İletişim” konulu kişisel gelişim seminerini ziyaret etti.

İdareci ve öğretmenlerin kişisel gelişimine katkı sağlamak için hizmetiçi eğitimler düzenlendiğini belirten Sarıkaya, “Okul temelli mesleki eğitim ilkesini gözeterek planladığımız bu eğitimlerden, okullarda görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimizin yararlanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Eğitimin hayat boyu devam ettiğini belirten ve kişisel gelişimin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak için kendimizi geliştirmek zorundayız. ‘Kendimizi nasıl geliştirebiliriz?’ sorusuna yanıt bulmaya çalışmakla başlayan kişisel gelişimin, ilerleyen yıllardaki hedeflerimize ulaşmada etkin unsur olacağını asla unutmamalıyız. Mevcut potansiyelimizin farkına varmak için ve kişisel gelişimimize yeterli önemi mutlaka vermeliyiz” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliği ile düzenlenen “Çözüm Odaklı İletişim” konulu seminerde öğretmenlik mesleği, iletişim ve iletişim engelleri, kendini ifade etme ve çözüm odaklı yaklaşım gibi konular işleniyor. İlk etapta idarecilere yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimlerden tüm öğretmenlerin de yararlandırılması planlanıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.