BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'OKUL ÖNCESİ UYARLANMIŞ ETKİNLİKLER SETİ' YAYINLANDI

'OKUL ÖNCESİ UYARLANMIŞ ETKİNLİKLER SETİ' YAYINLANDI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla ve özel eğitim sınıfı/okulunda eğitim gören okul öncesi dönemdeki özel eğitim öğrencilerimizin sınıflarında uygulanmak üzere "Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti" yayınlandı.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti'nde öğrencilerin sınıfta akranları ile beraber uygulayabileceği etkinlikler bulunmakta olup, etkinliklerin tamamı tüm engel gruplarına göre uyarlandı. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL; "Toplamda 5 ciltten oluşan sette Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim, Uyumsal Beceriler ve Motor Beceriler alanlarında toplam 160 etkinliği çocuklarımızla buluşturuyoruz. Etkinliklerin tamamında zihinsel yetersizliği, görme yetersizliği, işitme yetersizliği, bedensel yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, dil ve konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunan, az gören ve az işiten öğrencilerimize yönelik uyarlamalar yer verdik. Hazırlanan uyarlamalar ve etkinliklerin eğitim sürecinde öğretmenlerimize rehber, çocuklarımıza da eğlenceli ders etkinlikleri olarak katkı sağlaması temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Seti; tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin etkin bir şekilde faydalanabilmesi için www.orgm.meb.gov.tr adresinde erişime açılmıştır. 

Okul Öncesi Uyarlanmış Etkinlikler Setine ulaşmak için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.