BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPORLARI KARACABEY´İ ŞENLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlediği okul sporları şenliği Karacabey´i Şenlendirdi.
OKUL SPORLARI KARACABEY´İ ŞENLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlediği okul sporları şenliği Karacabey´i Şenlendirdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Karacabey Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan şenliklere 22 okuldan 1500 öğrenci katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun marşlarıyla renklenen şenliğin açılışında, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi çeşitli yörelere ait oyunları sergiledi, Karacabey Spor Kulübü sporcuları da ‘Whu Shu’ gösterisi yaptı.

Bursa’nın her ilçesinde, sporun teşvik edildiği faaliyetlerinin sürdüğünü anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha önce Harmancık, Gemlik, Orhangazi, İznik, Yenişehir, Osmangazi, Mudanya, Gürsu ve Kestel’de büyük ilgi gören şenliklerin, Karacabey’de de öğrencilere hem eğlence hem de spor imkânı sunduğunu ifade etti.

 “GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ TEMİNATIDIR"

Başkan Altepe, gençlerin iyi yetişmesinin Türkiye ve Bursa için önemli olduğunu dile getirdi. Bu nedenle spor şenliklerini düzenlediklerini ve yüz binlerce genci şenlikler aracılığıyla sporla buluşturduklarını belirten Başkan Altepe, “Gençlerimizin sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi en büyük isteğimizdir. Hedefleri olan gençliğimiz, Türkiye ve Bursa için vazgeçilmezdir. Sağlıklı, sporcu, birikimli bir gençliğin yetişmesi hayati önem taşıyor. Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Bu konuda bizler elimizden geleni yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattıkları spor şenliklerinin ilçelerde adım adım ilerlediğini hatırlatarak, “Şu anda Karacabey’deyiz. Önümüzdeki hafta da Nilüfer’de olacağız. Gençlerden sadece ders çalışmalarını değil, ahlaklı birer sporcu olmalarını da istiyoruz. Geleceğin dünya şampiyonları bugünün gençlerinden çıkacak” dedi. Bilici, programa destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Programda Karacabey Orta Okulu Öğrencisi Yağmur Karabudak, eğitime, spora ve geleceğe katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Karacabeyli öğrencilerin Başkan Altepe ve protokol üyelerine çiçek verdiği program, coşkulu görüntülere sahne oldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler arasında yarışma yapıldı. Yarışmanın sonrasında da Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karizma Şov Grubu’nun özel basketbol gösterisi izleyenlerin nefeslerini kesti. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.