BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULUN ÖTESİNDE ERASMUS PROJESİNİN EĞİTİM FAALİYETİ İSPANYA'DA YAPILDI

OKULUN ÖTESİNDE ERASMUS PROJESİNİN EĞİTİM FAALİYETİ İSPANYA'DA YAPILDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünü gerçekleştirdiği okul dışı öğrenme ortamlarını doğru ve etkili kullanmak için öğretmenlik meslek profilini güçlendirmek; okul dışındaki mekânlarda eğitim sorumlusu olarak görev alanları, öğretmen ve öğrencilerle aynı amaç doğrultusunda bir araya getirerek öğrenme süreçlerini bütüncül bir şekilde planlamak; derslerini farklı mekânlarda gerçekleştiren öğrencilerin, öğrenmeyi hayatlarının her alanına taşımalarını sağlamak, yaşadığımız dünyanın kültürel, doğal ve endüstriyel mirasının sosyal ve eğitimsel değerini gelecek kuşaklara aktarma amacında olan projenin beş gün süren ilk öğrenme-öğretme faaliyeti Bursa İl MEM Şube Müdürleri Mahmut Karakaya ve Ahmet Uzun'un katılımı ile İspanya'nın Albacete şehrinde gerçekleştirildi. Projenin ikinci ulus ötesi faaliyeti olan çalışma ev sahibi kurum olan University of Castilla-La Mancha Rektörünün açılışı ile başladı.

Faaliyette katılımcılara, proje yönetim süreçleri, bütçe, yerel faaliyetler, yaygınlaştırma ve güncellenen proje takvimi hakkında Bursa İl MEM proje koordinatörleri tarafından bilgi verildi. Okul dışı öğrenme alanında yapılan çalışmalarda iyi uygulamaların değişimini esas alan projede CEIP San Pablo İlkokulu ve IES Federico Garcia Lorca Lisesi ziyaret edildi. Museo de Albacete (Kent Müzesi), Museo Del Nino (Çocuk ve Eğitim Müzesi) CIAB Science Center (Su Bilim Merkezi) ve Museo de la Curhilleria (Bıçak Müzesi)'da uygulamalı atölyeler gerçekleştirildi.

Proje ortakları Türkiye'den Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Şahin Yılmaz İlkokulu, İtalya'dan MUSİL (Endüstri Müzesi), Polonya'dan MSPI İlkokulu ve Portekiz'den Expolab Bilim Merkezi yerelde yürüttüğü çalışmalarını tanıttılar ve kendi kurumlarında yaptığı faaliyetlerden örnek atölye çalışması gerçekleştirdiler. Beş gün süren çalışmanın kapanışı Albacete kenti Belediye Başkan Yardımcısının katıldığı sertifika töreni ile sona erdi.

14-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.