BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORHANGAZİ EĞİTİMDE İVME KAZANIYOR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte Orhangazi ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yaparken spor salonunun da temelini attı.
ORHANGAZİ EĞİTİMDE İVME KAZANIYOR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte Orhangazi ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yaparken spor salonunun da temelini attı.

Yapımı kısa bir sürede tamamlanan Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ek binası için tören düzenlendi. BEBKA desteğiyle dezavantajlı çocuklar için yürütülen “Sizinleyiz” projesi bünyesindeki spor salonunun da temeli atıldı.

Törende konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu: "Bugün Orhangazi ilçemizde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ek binasını açıyoruz. Ayrıca Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansımıza sunulan proje kapsamında yapılacak kapalı spor salonumuzun temelini atacağız. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, 16 Dersliği ile şu anki ihtiyacı karşılayamıyordu. 16 Derslikli ek binamızın yapılması ile okulumuz, toplamda 32 dersliğe, 7 Atölye, 6 adet laboratuar, 1 adet çok amaçlı salon, 7 idari büro ve 1 mescide kavuştu. 1 milyon 460 bin liraya mal olan ek binamız ile birlikte okulumuzun kontenjanı da artmış, inşallah mesleki alanda buradan en iyi mühendis adaylarımız mezun edilecektir." dedi.

Türkiye’nin çok büyük bir zenginliklere sahip olduğunu belirten Sağlık Bakanı Müezzinoğlu da: "Bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri dediğimiz İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda; bütün bu ülkelere göre çok büyük bir zenginliğimiz var: Her bir yaşta 1 milyon 200 bin genci olan bir ülkeyiz. Bu büyük bir zenginlik, yeraltı zenginliğini v.b. çok gündeme getirmeye gerek yok. Zenginlik burada; gençlerde." dedi.

Konuşmalardan sonra okulun ek binası açıldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Karaloğlu ile birlikte okulun ek hizmet binasını gezdi, sınıflarda bulunan akıllı tahtaları denedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.