BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAK SINAVLAR (TEOG) ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MORAL ZİYARETİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, TEOG sınavları öncesinde öğrencilere başarılar diledi. 
ORTAK SINAVLAR (TEOG) ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MORAL ZİYARETİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, TEOG sınavlarının 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde tüm yurtta eş zamanlı olarak yapılacağını ve birinci dönem TEOG mazeret sınavlarının ise 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacağı konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Öğrencilerin 25 Kasım 2015 tarihinde yapılacak sınavlarda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 26 Kasım 2015 tarihinde yapılacak sınavlarda Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden TEOG sınavına gireceğini söyledi. TEOG sınavlarında ders başına 40 dakika süre verileceğini, sınav aralarında 30 dakikalık dinlenme zamanı olacağını, bu sebeple öğrencilerin rahat olmaları tavsiyesinde bulundu. Her iki günde de 09.00’da başlayacak sınavların saat 12.00’de sona ereceğini,  her öğrencinin kendi okulunda sınava gireceğini, sınav sorularının çoktan seçmeli olarak 4 seçenekli sorulacağını, yanlış cevapların doğru cevapları götürmeyeceğini söyledi.

Geçerli mazereti nedeniyle sınavlara giremeyen öğrencilerin, mazeret sınavlarına daha önceden belirlenen okullarda girebileceği, sınavın gerçekleştirileceği okullarda ders yapılmayacağı, TEOG sınavlarının il ve ilçelerde kurulan komisyonlar tarafından takip edileceği ve sınavla ilgili her türlü tedbirin bu komisyonlar tarafından alınacağı, öğretmenlerin kendi okullarının dışındaki okullarda görevlendirileceği, sınavlarda görevli öğretmenler ve sınava girecek öğrencilerin sınav esnasında yanlarında cep telefonu, hesap makinesi vb işlevdeki cihazları yanlarında bulunduramayacağı hususlarını hatırlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, TEOG sınavları öncesi öğrencilerin aşırı kaygı ve korkuya kapılmamaları, bu sınavların kazanımları ölçmede bir araç olduğunu, TEOG sınavlarının okullarda yapılan diğer sınavlardan farklı olmadığını, TEOG sınavlarında alınan notların e-okul sisteminde yazılı notu olarak değerlendirileceğini, öğrencilerin ortaokul öğrenim hayatındaki notlarının da TEOG yerleştirme hesaplamasında kullanılacağını belirtti.

Ziyareti sırasında öğrencilerin de sorularını cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya TEOG sınavlarına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.