BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Sınavlar (TEOG) Tercih Danışmanlığı Büroları iletişim Bilgileri

 

 

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI

Temel eğitimden Orta öğretime Geçiş Sisteminde (Ortak Sınavlar) öğrencilere sınav sonrası tercih döneminde tercih danışmanlığı sunulabilmesine ilişkin bakanlığımız Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 06.05.2015 Tarih ve 4734932 sayılı Tercih Danışmanlığı Komisyonları Kurulmasına ilişkin yazısı gereği;

a)      17 ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde ve her eğitim bölgesinde tercih danışmanlığı komisyonları oluşturulmuştur.

b)      Tercih danışmanlığı komisyonları İlçelerdeki ve Eğitim bölgelerindeki  öğrenci yoğunluğu dikkate alınarak oluşturulmuştur.

c)      Komisyonlar 01-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş yapacak olan öğrenciler ile velilerine danışmanlık hizmeti verecektir.

 

d)      Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş yapacak öğrenciler ile velileri kendi adreslerine en yakın EK te belirtilen komisyonlara şahsen ve telefonla  danışma amaçlı başvurabilirler.

 

 

Tercih Danışmanlığı Komisyonları Yazısı için tıklayınız.

Tercih komisyonu il geneli iletişim bilgileri için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.