BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE MESLEKİ TANITIM SEMİNERİ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE MESLEKİ TANITIM SEMİNERİ

Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Hava Yolları (THY)  işbirliğinde planlanan THY Mesleki Tanıtım Semineri Bursa'da gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve THY işbirliğinde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak planlanan THY Mesleki Tanıtım Semineri son olarak Bursa'da gerçekleştirildi. Mesleki tanıtım seminer çalışmaları havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD), Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Havayolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) ve Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) tarafından destekleniyor. 

Meslek seçiminin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, "Mesleğimiz toplumsal hayattaki konumumuzu, yaşam biçimimizi ve en nihayetinde geleceğimizi belirlemektedir. Doğru yapılan meslek seçimi, hem kişisel mutluluğu sağlayacak hem de millet olarak geleceğe güvenle bakabileceğimiz aydınlık bir yolun inşasını mümkün kılacaktır. Gençlerimizin doğru mesleği seçmesi noktasında bizlere de büyük görevler düşüyor. Önceliğimiz; çağın ve geleceğin becerilerine sahip, kendindeki donanımı insanlığın yararına kullanan, bilime sevdalı, kültüre meraklı-duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir." dedi. 

Havacılık sektörünün 'hız ile dünyanın küçüldüğünün' en net hissedildiği alanlardan olduğuna işaret eden Sezer; "Teknolojinin de aynı hızda değiştiği ve sürekli gelişim gösterdiği günümüzde, yalnızca meslek seçiminin değil, sahip olduğumuz ya da olacağımız mesleğin geleceği hakkında doğru bilgi edinmemiz de çok önemli. Bu açıdan; bugün gerçekleştirdiğimiz organizasyonun bizler için çok kıymetli olduğunu ifade edebilirim. Havacılık sektöründe mesleğini icra eden değerli pilotlarımız, kabin memurlarımız, teknik elemanlarımız yaptıkları mesleklerini bizlere tanıtmak, çok kıymetli yavrularımıza gökyüzünde yeni bir pencere açmak için aramızdalar. Meslekleri doğrudan mesleğinin ustalarından dinleyerek tanımamıza vesilen olan, havacılık alanındaki meslekleri bizlere tanıtmak ve bu alanda farkındalık oluşturmak için kilometrelerce yol gelerek göklerdeki istikbâli bizlerle paylaşacak olan misafirlerimize, bu çalışmaya destek veren sivil toplum kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

13-16 Ocak 2020 tarihleri arasında eş zamanlı olarak planlanan THY Mesleki Tanıtım Seminerleri Adana, Antalya, Bursa, Balıkesir, Erzurum, Erzincan, Denizli, Diyarbakır Gaziantep, Giresun, İzmir, Kars, Kahramanmaraş, Kayseri, Kütahya, Konya, Rize, Sivas, Samsun, Şırnak, Tekirdağ olmak üzere 21 ilde gerçekleştirildi. Havacılık alanındaki pilot, kabin memuru, uçak teknisyenliği gibi mesleklerin öğrencilere tanıtılmasının amaçlandığı seminerlerle, öğrencilere havacılık faaliyetleri ile ilgili bilgi verilmesi, gelişen havacılık sektörüne yönelik farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin topluma yararlı bireyler olarak yetişmesine destek olmak hedefleniyor. 

MEB ve THY işbirliği ile gerçekleştirilen mesleki tanıtım çalışmalarına destek veren sivil toplum kuruluşları TÜSHAD, TALPA, TASSA ve UTED mensubu olan pilot, kabin memuru ve uçak teknisyenleri seminerlerde eğitmen olarak görev aldı. Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen seminerlere ülke genelinde 2 bin 100 öğrenci katıldı. Seminere katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.