BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OSMANGAZİ BELEDİYESİ İLKÖĞRETİM OKULU’NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Osmangazi Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi’nde inşa edilecek 26 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun temeli törenle atıldı.
OSMANGAZİ BELEDİYESİ İLKÖĞRETİM OKULU’NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Osmangazi Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi’nde inşa edilecek 26 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun temeli törenle atıldı. Okulun temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Akif Mahallesi’nde toplam 4 bin 915 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan 26 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu, Bodrum+2 kat olarak inşa edilecek. Eğitim alanlarının yanı sıra öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyecek faaliyet alanları, laboratuvarları, çok amaçlı salonları, mini basketbol sahası, anaokulu, anaokulu oyun alanı, kum havuzu ve yemekhanesi bulunan okulun 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete açılması hedefleniyor.

Bursa adına önemli bir hizmetin temelini atmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu, törende yaptığı konuşmasında: “Bursa, yerel yönetimler konusunda çok şanslı bir şehir. Yerel yönetimlerimiz klasik belediyecilik hizmetleri dışında her zaman eğitim alanında da yatırımlarda bulunuyorlar. Geçtiğimiz yıl Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’nin temelini atmıştık. Bugün yine Osmangazi Beledimiz tarafından yaptırılacak olan Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun temelini atıyoruz. Eğitim kalitesiyle Bursa eğitimine değer katan bir yatırım olacak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı eğitim alanında yaptığı yatırımlardan dolayı kutluyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ise gençler için yapılan hiçbir hizmet ve yatırımdan kaçmadıklarını kaydederek, “Geleceğimizin ümidi gençlerimiz için her şeyi yapıyoruz. Bugünde Mehmet Akif Mahallemizin çocukları için 26 derslikli Osmangazi İlköğretim Okulu’nun temelini atıyoruz. Bu okulda öğrencilerimiz başarılı öğretmenler eşliğinde çok iyi bir eğitim alacaklar ve gençlik dönemlerini güzel bir şekilde geçirecekler. Milyonlarca çocuğumuzun en iyi eğitimi almalarını sağlamak için katrilyonluk bütçelerle Milli Eğitim’e yarar sağlamaya çalışıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız da bu konuda bizlere oldukça yardımcı oluyor. Şuan baktığımızda Her ilimizde bir üniversite var. Bu üniversitelerde 5 milyonun üzerinde gencimiz eğitim görüyor. Milyonlarca liseli öğrencimiz var. Bizler işimizin en başına eğitimi yazdık.” diye konuştu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.