BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OVAAKÇA ŞARIK TARA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ovaakça Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı spor salonu, törenle hizmete açıldı.
OVAAKÇA ŞARIK TARA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ovaakça Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı spor salonu, törenle hizmete açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Çokgezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bursa’ya eserler kazandırmanın onurunu yaşadıklarını anlatan Başkan Recep Altepe: “Bu dönemde sadece spor salonu olarak, 220 tesisi tamamlayarak hizmete açtık. Bu salon da diğerlerinde olduğu gibi okul öğrencilerine ve çevrede yaşayan vatandaşlara tüm yönleriyle spor yapma imkânını sunacak” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında, Bursa ile Türkiye’nin geleceğinin meslek lisesi mezunlarında olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi sayesinde kentin her bir alanının spor salonları, parklar ve yüzme havuzlarıyla donatıldığını kaydeden Vali Yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu: “Bursa, aldığı yatırımlar sayesinde artık kabına sığmıyor. Ulusal ve uluslararası arenalarda ses getirerek farkındalık oluşturuyor.”şeklinde konuştu.

Ovaakça Şarık Tara Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Yılmaz da, yapılan salonun okul ile bölge gençlerine hizmet vereceğini ifade etti. Yılmaz, “Hem okulumuz hem de bölge açısından büyük ihtiyaçtı. Beklentimiz, Büyükşehir Belediyemiz tarafından giderildi” açıklamasında bulundu.

Protokol üyeleri açılışın ardından Ovaakça Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pilav Günü etkinliğine de katıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.