BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘OYUN ALANLARI’ PROJESİ

‘OYUN ALANLARI’ PROJESİ

Şehirleşmenin etkisiyle hareketsiz yaşama mecbur kalan çocuklara, küçük yaşlarda aktif bir yaşamı hayat tarzı olarak benimsetmek, ilerleyen yaşlarda sağlıklı birer birey olabilmelerini sağlamak üzere Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Oyun Alanları Projesi” nin ilk oyun alanı açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın katılımıyla Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu’da gerçekleştirildi.

Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya,  “Günümüz çocukları şehirleşmenin ve teknolojinin ilerlemesiyle çevresinde fiziksel oyun alanları bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle fiziksel hareket ve karşılıklı iletişim gerektiren oyunları da dolayısıyla bilemiyor. Gerçekleştirilen proje ile çocuklarımızı oynamaya, oyuna katılmaya, oyunla sosyalleşemeye, öğrenmeye ve eğlenmeye çağırıyoruz. Oyun alanlarının çocuklarda sportmenlik, paylaşım, işbirliği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişimine ciddi katkıları var. Öğrencilerimizi farklı okullarda, oyun alanları ile buluşturmayı hedefliyoruz ve çocuklarımıza ileri yaşlarda daha sağlıklı, daha keyifli ve daha kaliteli bir yaşamı da beraberinde getireceğine yürekten inanıyoruz.” dedi.

 

04-03-201604-03-201604-03-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.