BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZDİLEK’TEN EĞİTİME BÜYÜK KATKI

Özdilek firması tarafından Bursa´nın Gemlik ilçesine yapılacak okulun temeli törenle atıldı.
ÖZDİLEK’TEN EĞİTİME BÜYÜK KATKI

Özdilek firması tarafından Bursa´nın Gemlik ilçesine yapılacak okulun temeli törenle atıldı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Hayırsever İşadamı Hüseyin Özdilek, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Vali Yardımcısı Bilal Çelik, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Özdilek Alışveriş Merkezleri tarafından Gemlik Endüstri Meslek Lisesi yanına yapılacak okulun temeli atıldı. 24 Derslikli Cevdet Aynur Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi’nin temel atma törenine katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Gemlik için özel bir gün olduğunu ve yine hayırsever Hüseyin Özdilek tarafından 24 derslikli okul yapıp Milli Eğitim Müdürlüğüne devredeceğini belirtti.

Bursa´nın çok önemli ilçelerinden birisi Gemlik olduğunu belirten Vali Karaloğlu : "Bursa’nın 27 milyonluk ticaret hacminin büyük kısmının Gemlik’teki limanlardan yapılıyor. Liman, Turizm ve Tarım şehri Gemlik’te 18 bin 400 öğrenci var. Bir yandan devlet bütçesi, bir yandan Valiliğimiz bünyesindeki YİKOP, bir yandan mahalli imkânlarla eğitime destek verilirken, hayırseverlerimizin de okullar yaptırması sevindirici. Hayırseverler tarafından Bursa’da eğitime 350 milyon TL’lik katkı yapıldı. İlin Valisi olarak Bursa ile gurur duyuyorum ve hayırseverlerimizi kutluyorum.

Bu gün 24 derslikli Kız İmam Hatip Lisesi’ni yapan Hüseyin Özdilek. Allah Hüseyin Bey’e daha çok versin ki daha çok okul yapsın. Hüseyin Özdilek hayırlı bir damat olduğunu göstererek Kayınpederi ve Kayınvalidesi adına bu okulu yaptırıyor.

Genç bir nüfusumuz var. Genç nüfusumuzu Ülkemiz adına avantaja dönüştürebilmemiz için çağın gereğine uygun eğitmemiz lazım. Onun için her şeyin başı eğitim diyoruz. Ülkemiz daha ileri bir noktaya gidecekse mutlaka eğitim sorunlarını çözmemiz gerekir. Türkiye´de eğitim süresi 6 buçuk yıl. Bu süreyi 10 yıl ve üzerine çıkardığımızda ülkemizi kimse tutamayacak. Bunun için eğitim kurumları çok önemli. Hayırseverlerimizin eğitim konusuna duyarlı olmaları çok önemli. Ben tüm hayırseverleri kutluyorum. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ise: ”1971 yılında açtığımız havlu dükkanından bugün 6 bin 500 kişinin çalıştığı tesisler haline geldik. Bize bu imkanları sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum. Gemlik şubemizin temel atma töreninde okul sözü vermiştik, Belediye başkanımız bunu güzel bir dille hatırlattı. Gemlik’te temelini attığımız Kız İmam Hatip Lisesi, Özdilek’in 8. okulu olacak. Allah gözlerimi yummadan, 10. okulu da yapmayı bizlere nasip etsin. Benden sonra oğlum Murat’ın da 10 okul yapmasını istiyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından okulun temeline ilk harç konuldu.