BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZDİLEK’TEN EĞİTİME DEV YATIRIM

Özdilek A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, 8. okulu Gemlik ilçesine yapıyor.
ÖZDİLEK’TEN EĞİTİME DEV YATIRIM

Vali Karaloğlu: " Bursa´da bir taraftan devlet yatırımları devam ediyor, bir taraftan yerel yönetimlerimizin çok ciddi eğitime katkıları var. Ama Bursa, Türkiye´ye baktığımızda eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde şu ana kadar hayırsever işadamlarımızın doğrudan 350 milyon TL´lik katkısı bulunan bir il" dedi.

Özdilek A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, 8. okulu Gemlik ilçesine yapıyor.

Heykel Valilik Binasında imzalanan okul protokolü Vali Münir Karaloğlu, Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz arasında imzalandı.

Protokol imza töreninden önce Bursa Logolu rozeti Hüseyin Özdilek´in yakasına takan Vali Karaloğlu, Bursa Logo flamasını da işyerlerine asmasını istedi.

Hayırsever iş adamlarına katkılarından dolayı teşekkür eden Vali Karaloğlu: " Kentimizin önemli işadamlarından biri olan Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı, sahibi Hüseyin Özdilek ile Gemlik´te yeni bir okul yapma konusunda protokol imzalayacağız.

Bursa´da bir taraftan devlet yatırımları devam ediyor, bir taraftan yerel yönetimlerimizin çok ciddi eğitime katkıları var. Ama Bursa, Türkiye´ye baktığımızda eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde şu ana kadar hayırsever işadamlarımızın doğrudan 350 milyon TL´lik katkısı bulunmaktadır, ben hepsine teşekkür ediyorum.

Özdilek Grup gerçekten Bursa´dan çıkmış ama artık Türkiye´ye mal olmuş çok önemli ve ciddi bir marka. Sadece havluda değil alışveriş merkezlerinde de çok ciddi bir marka. Biz Bursa´nın yetiştirdiği markalarla gurur duyuyoruz. Hüseyin Bey bugün 8.okul protokolünü imzalayacak. 20 derslikli Gemlik ilçemizde İmam Hatip Lisesini seneye Eylül ayında bize teslim edecek, protokole birde salon ekliyoruz. Salonu da daha sonra belki 1 ya da iki yıl sonra diye düşünüyoruz ama Hüseyin Bey basının huzurunda onu da bir yıl beklemeden Eylül ayına tamamlarız sözünü verdi. Hüseyin Bey yine yaptığı her işte olduğu gibi yavrularımıza pırıl pırıl, tertemiz, kaliteli bir okul teslim edecektir. Ben size çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa’nın hayırsever konusunda şanslı olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, başta Hüseyin Özdilek olmak üzere Bursa eğitimine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Törende konuşan Özdilek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ise, bir marka olarak 6 bin 500 kişiyi istihdam ettiklerini belirterek, Özdilek’in yılda 40 milyon liralık havlu ihracatı yaptığını, 100 milyon lira vergi verip, 100 milyon lira da personele harcadığını söyledi. Gemlik’te yapacakları okulun firma adına yaptırılan 8. Okul olacağını hatırlatan Özdilek, Eğitimin anlam ve önemine de değinerek, “Biz tüm bunları devletin bekası, Allah’ın bize verdiği sağlık ve mutluluk üzerine yapıyoruz. Eğitilmiş insan gibisi yoktur. Gelecek kuşaklara ne kadar fazla eğitimli insan yetiştirirsek bizler o kadar mutlu olacağız. Kayıt içi işletme sayısı arttıkça bu desteklerin de artacağını umuyorum. Gemlik’e şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Hüseyin Özdilek, yaptıracakları okula merhum kayınpederi ve kayınvalidesi Hacı Cevdet Mayruk ve Hacı Aynur Mayruk ismini vereceklerini sözlerine ekledi.

Gemlik Dr. Ziya Kaya Mahallesinde bulunan Endüstri Meslek Lisesinin arka kısmına yapılacak olan Kız İmam Hatip Lisesi 20 derslikli olacak. Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun protokol imza aşamasındaki talebini de kırmayarak okul ile aynı anda bitecek çok amaçlı salonun da sözünü verdi. Gemlik Kız İmam Hatip Lisesi’nin temeli Aralık 2014 tarihinde atılacak. Okulun 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılına yetişecek.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.