BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA EĞLENCELİ ETKİNLİKLER TAKVİMİ (ÖÇEET) KİTABI BASILDI.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA EĞLENCELİ ETKİNLİKLER TAKVİMİ (ÖÇEET) KİTABI BASILDI.

Tüm öğrenciler ile birlikte özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin de evde aileleri ile birlikte uygulayabilecekleri eğlenceli ve öğretici etkinlik önerilerini kapsayan "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi" (ÖÇEET) Kitabı 1. cildi yayınlandı.

Eğitimin her alanında olduğu gibi özel eğitim alanında da zengin öğrenme ve öğretme süreçleri oluşturarak eğitime katılımı ve erişimi arttırmayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda toplumun her kesiminde özel eğitim konusunda bilgi ve farkındalık oluşturmak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak amacıyla üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.Öğrencilerin yaparak, yaşayarak, kalıcı ve kolay öğrenmelerini sağlayan, yenilikçi, özgün ve işlevsel etkinlikler, özel eğitim alanının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu doğrultuda, Genel Müdürlüğümüzce toplumun ayrılmaz bir parçası olan özel eğitim öğrencilerimizineğitiminde önemli bir yere sahip olan etkinlikler geliştirmek amacıyla "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi Kitabı" hazırlanmıştır.

Takvim, okul öncesi dönemden başlayarak üçüncü kademe düzeyindeki öğrencilerimiz de dahil olmak üzere tüm yetersizlik gruplarına yönelik hazırlanmıştır. "Yarışma, Bilmece, Sanat Etkinliği, Müzik Saati, Mutfak Etkinliği, Oyun, İletişim, Deney, Fiziksel Aktivite, Günlük Yaşam ve Günü Değerlendirme" bölümlerinden oluşan takvimde, belirtilen alanlara yönelik kazanım odaklı ve öğretici her gün 10 etkinlik yer almaktadır. İlk olarak 30 Mart 2020 tarihinde yayımlanmaya başlanan "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi", günlük olarak orgm.meb.gov.tr adresinde, mobil uygulamada ve "@mebozelegitim" sosyal medya hesaplarında yayımlanmaktadır. Toplam 200 etkinlik içeren 1. cilt kitabımız dijital platformlarda paydaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Eğlenerek ve öğrenerek gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde tüm özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimiz bilişsel, duyuşsal, iletişim, motor, günlük yaşam gibi birçok alanda desteklenecektir. Alanda ilk olan bu çalışmanın ikinci aşamasında, uzaktan eğitim sürecinin sona ermesinden sonra etkinliklerokul ortamına uyarlanarak hazırlanacaktır. Böylece öğrencilerimizin okula uyum süreçlerine hızlı ve etkili bir şekilde destek olunacaktır.

"Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi" (ÖÇEET) Kitabı 1. Cilt' e ulaşmak için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.