BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARINDA CERRAHİ MASKE ÜRETİMİ

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARINDA CERRAHİ MASKE ÜRETİMİ

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında bir destek de Bursa'dan geldi. Bursa'da Özel Eğitim Meslek Okulları maske üretimine başladı.

Bursa'da Mehmet Torun ve Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulları maske üretimi yaparak ülkemizin Koronavirüse (Kovid-19) karşı verdiği mücadeleye katkıda bulunuyorlar. Ülke genelinde ihtiyaç duyulan maskeler için bu okullarda önce ölçülendirme ve kalıplandırma çalışmaları yapıldı. Daha sonra gerçekleştirilen numune çıkarma işlemlerinin ardından okulların giyim teknolojileri atölyelerinde üretime geçildi. Maske üretimi okulların idareci ve öğretmenleri tarafında gönüllü olarak gerçekleştiriliyor. Üretilen cerrahi maskelerin öncelikli olarak ihtiyaç sahibi yaşlı ve bakıma muhtaç ailelere ücretsiz ulaştırılması amaçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde cerrahi maske üretimi başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca kısa sürede 100 bin maske üretildiği, cerrahi maske üretimi yapan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sayısının artırıldığı ve ayda 2 milyon maske üretiminin hedeflendiği belirtilmişti. Daha sonra Bursa'dan Mehmet Torun ve Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulları da cerrahi maske üretimi yapacak okullara dâhil edilmişti.

26-03-202026-03-202026-03-202026-03-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.