BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNİN VELİLERİNE MESLEK KURSLARI

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNİN VELİLERİNE MESLEK KURSLARI

Bursa'da özel eğitim öğrencilerinin velileri, çocuklarının eğitim gördüğü okullarda halk eğitim merkezleri tarafından açılan meslek kurslarında kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bilgi ve beceriler kazanıyor. 

Bursa'da halk eğitim merkezleri tarafından özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim gördüğü okul/kurumlar ile gerekli planlamalar yapılarak, zorunlu öğrenim çağı dışına çıkmış özel eğitim ihtiyacı olan tüm bireyler ile bu bireylerin velilerinin talepleri doğrultusunda kurslar açıldı. Hayat boyu öğrenmeye katılım ve yaygın eğitim hizmetlerine erişimin sağlanmasına yönelik açılan kurslara devam eden özel eğitim ihtiyacı olan tüm bireyler ve bu bireylerin velileri, açılan meslek kurslarında kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bilgi ve beceriler kazanıyor. 

Bu kapsamda, Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Okulunda özel eğitim alan öğrencilerin velilerine yönelik Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde geleneksel el sanatları ve yağlı boya resim alanlarında kurslar açıldı. Öğrenciler okulda eğitimlerine devam ederken, öğrenci velileri de meslek kurslarında eğitim alıyor. Velilerin talepleri doğrultusunda açılan kurslarla öğrenci velilerinin toplumsal yaşama katılımlarının artırılması, kişisel gelişimlerinin sağlanması hedefleniyor. 

Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Okulunda açılan kurs merkezini ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, kursiyerlerin sınıflarına konuk oldu. Ziyarette Yıldırım İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Murat Ecer ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü A. Celal Elmas da yer aldı.

02-12-202102-12-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.