BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM OKUL VE KURUMLARINDA YAŞANAN SORUNLAR MASAYA YATIRILDI.

ÖZEL EĞİTİM OKUL VE KURUMLARINDA YAŞANAN SORUNLAR MASAYA YATIRILDI.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu, Osmangazi Mehmet Torun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda özel eğitim okullarında yaşanan sorunları muhataplarından dinledi.

İlçe Milli Eğitim Özel Eğitim bölümlerinden sorumlu Şube Müdürleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin Müdürleri ile Özel Eğitim okul müdürlerinin katıldığı toplantıda özel eğitim okul ve kurumlarında tanılama, yöneltme, yerleştirme sorunları ile yaşanan diğer sorunlar masaya yatırıldı.

Özel eğitim okullarında yaşanılan sorunların 13 Nisan 2016 tarihinde yapılması kararlaştırılan çalıştayda tartışılması ve çözüm yollarının aranması gerektiğini belirten Sarıkaya, hazırlanacak rapor doğrultusunda acil eylem planı oluşturacaklarını belirtti ve çalıştay sonrasında özel eğitim alanında görev yapan müdürlerle toplantıların yapılacağını sözlerine ekledi.

Özel eğitim alanında Bursa’da yeni yatırımlar yapmak için çalışmaların devam ettiğini belirten Sarıkaya, Gemlik ve Gürsu’da yeni özel eğitim okulları inşaa edileceğini, Osmangazi’de de arsa bulunması halinde hemen yeni bir Rehberlik ve Araştırma Merkezi binası yapılabileceğini ifade etti.

30-03-201630-03-2016

30-03-2016