BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLERE AİLE EĞİTİMİ

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu” tamamlandı. Kursları başarıyla bitiren öğretmenler, sertifikalarını törenle aldı.
REHBER ÖĞRETMENLERE AİLE EĞİTİMİ

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu” tamamlandı. Kursları başarıyla bitiren öğretmenler, sertifikalarını törenle aldı.

Rehber öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen “Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu”nda başarılı olan kursiyer öğretmenler sertifikalarını MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt’un elinden aldı.

Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen sertifika törenine Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, MEB Hayat Boyu Genel Müdürü Şaban Cengiz,Hayat Boyu Genel Müdürlüğü Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Hasan Yılmaz,İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile Şube Müdürü Kemal Ünal katıldı.

Aile eğitim programına katılarak başarılı olan öğretmenleri kutlayan MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt: “Aile eğitimleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2002 yılından bu yana 35 bin 523 kurs düzenledik. Bu kurslar neticesinde 1 milyon 579 bin 160 ebeveyn ve çocuğa ulaştık. Kişilik gelişiminin % 65’i 0-6 yaş aralığında gerçekleşiyor. Ailelerimiz bu yaş gurubunda çok büyük önem arz ediyor.” dedi. Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu kapsamında 2014 yılından bu yana 5 bin 545 adet kurs düzenlendiğini belirten Muhterem Kurt, bu kurslara toplam 106 bin 943 kursiyerin katıldığını söyledi.

Eğitimin, beşikten mezara kadar devam eden bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan MEB Hayat Boyu Genel Müdürü Şaban Cengiz: “Günümüz Dünyasında bilginin en büyük silah olduğunu biliyoruz. Bilginin edinilmesi kadar kullanılmasının da önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü kullanılan bilgi yaşam kalitesini artıran önemli bir unsurdur.” dedi ve programda emeği geçenleri kutladı.

Ailenin toplumun temeli olduğunu ve eğitimin başladığı bir kurum olduğunu ifade eden Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, bilgi toplumu olma hedeflerini yakalamak için çalıştıklarını söyledi ve programda emeği geçenleri kutladı.

Eğitime katılan ve başarılı olan öğretmenleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya: “Öğrenme faaliyetleri, hiçbir sınır tanımaksızın doğuştan ölüme kadar ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Aile eğitimlerimiz, öğretmenlerimizin kişisel gelişimlerine önemli katkı sunacaktır. Eğitim alan öğretmenlerimizin, bu eğitimler neticesinde elde ettikleri kazanımlarını, suda hareket eden dalgalar gibi etraflarına yayacaklarına inanıyoruz. Aile eğitimlerimiz devam edecek.” dedi.  

Konuşmaların ardından oryantasyon eğitiminde başarılı olan rehber öğretmenler sertifikalarını protokolün elinden aldı. Bursa’da 2015 yılında “Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 yaş) Oryantasyon Kursu” kapsamında 15 adet kurs açıldı. Rehber öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen kurslarda eğitimler 6 formatör öğretmen tarafından verildi. Kurslara katılan ve başarılı olan toplam 416 rehber öğretmen sertifika almaya hak kazandı.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.