BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RÜVEYDE DÖRTÇELİK ÖZEL EĞİTİM OKULUNA MATBAA ATÖLYESİ

Bursa’nın Yıldırım İlçesinde bulunan Rüveyde Dörtçelik Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu-Mesleki Eğitim Merkezi’ne Hayırsever Ayhan Korkmaz tarafından matbaa atölyesi yapıldı.
RÜVEYDE DÖRTÇELİK ÖZEL EĞİTİM OKULUNA MATBAA ATÖLYESİ

Bursa’nın Yıldırım İlçesinde bulunan Rüveyde Dörtçelik Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu-Mesleki Eğitim Merkezi’ne Hayırsever Ayhan Korkmaz tarafından matbaa atölyesi yapıldı.

Rüveyde Dörtçelik Özel Eğitim Okuluna Hayırsever Ayhan Korkmaz tarafından yaptırılan matbaa atölyesi törenle açıldı. Açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile çok sayıda davetli katıldı.

Kendi dönemlerinde en mutlu olduğu şeylerden birisinin engellilerin topluma kazandırılması için yapılan çalışmaların olduğunu belirten Mustafa Öztürk, “Daha önce engellilerimizle ilgili birçok etkinliğe katıldım. Orada gördüm ki bizlerden daha güzel şeyler yapabiliyorlar. Matbaa atölyesinin okulumuza kazandırılmasında Hayırsever Ayhan Korkmaz’ın büyük katkısı var. Bundan sonraki süreçte de okula iki katlı bina sözü verdi. Kendisine bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kardeşlerimizin yaşam kalitelerini artırmak gerçekten çok önemli. Bunun için elbirliği ile çalışmalıyız. Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de çok büyük işler yapıyor. Onları da emeklerinden dolayı kutluyorum. Bu okullarda çalışmak bir ayrıcalıktır” dedi.

Okula matbaa atölyesinin kazandırılmasında emeği geçen Hayırsever Ayhan Korkmaz’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Matbaa atölyesinin, okulda eğitim gören öğrencilerin topluma kazandırılması adına önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Okula kazandırılan matbaa atölyesinin öğrencilere büyük fayda sağlayacağını vurgulayan Okul Müdürü Halil Dolanbay, Hayırsever Ayhan Korkmaz’a ve törene katılanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından matbaanın açılışı protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte gerçekleştirildi. Özel eğitim öğrencileri ürettikleri bloknotları, masa takvimlerini ve organizerleri konuklara hediye ettiler. Protokol tarafından Hayırsever İşadamı Ayhan Korkmaz’a plaket takdim edildi. Hayırsever İşadamı Ayhan Korkmaz okul için iki katlı ek bina sözü verdi.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.