BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SABAHATTİN DÜLGER VE ORHAN İĞREK 'ÜRETİMDE İŞ BİRLİĞİ' İÇİN ATATÜRK MTAL'DE BİR ARAYA GELDİ

SABAHATTİN DÜLGER VE ORHAN İĞREK 'ÜRETİMDE İŞ BİRLİĞİ' İÇİN ATATÜRK MTAL'DE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve İğrek Makine Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İğrek, "birlikte üretim" hedefi çerçevesinde yapılacak iş birliği çalışmalarını görüşmek amacıyla Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir araya geldiler. 

Sabahattin Dülger ve Orhan İğrek, okul ve İl Millî Eğitim yöneticileriyle birlikte okul atölye ve laboratuvarlarını inceledikten sonra yaptıkları değerlendirmede; okulun, sanayi bölgesi içinde bulunmasının hem mesleki eğitim açısından hem de burada bulunan işletmeler açısından önemli bir avantaj olduğunu ifade ettiler. 

Birlikte üretim için kurumu adına gerekli desteği sağlamak için çaba sarf edeceğini belirten Orhan İğrek  "Fabrikalarımızda yaptığımız üretimi, okulumuzla birlikte gerçekleştirebilir, bunu geniş kapsamlı ve doğrudan sektöre yönelik bir iş birliğine dönüştürebiliriz. Okul fiziki alanlarını da bu yönde geliştirmek için de elimizden gelen katkıyı sunacağız. Böylelikle öğrencilerimiz uygulayarak/üreterek öğrenecek; 'yerli ve millî üretim', okullarımızdan yükselecektir." dedi. 

Eğitimin Üreten Yüzü Meslek Liseleri

MEB 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde oluşturulan birlikte üretim modelinin, sürdürülebilir kalkınma için de temel teşkil ettiğini ifade İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Eğitimin üreten yüzü olan meslek liselerinin ve mesleki eğitimin kıymeti her geçen gün daha da anlaşılmaktadır. Bakanlığımız 2023 Vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmaların sanayide de karşılık bulduğunu görüyoruz. Okulumuz üzerinden yapacağımız iş birliği, Bursa mesleki eğitimine değer katacaktır. Başta Sayın Orhan İğrek olmak üzere bu iş birliği için emek veren tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.  

Yapılacak iş birliği kapsamında; okul atölye ve laboratuvarlarının yenilenmesi ve bu alanlarda doğrudan sektöre üretim yapılması hedefleniyor.

06-05-202106-05-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.