BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLICAKLA KAL” PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle hazırlanan “Sağlıcakla Kal” projesinin protokolü Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde imzalandı.
“SAĞLICAKLA KAL” PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle hazırlanan “Sağlıcakla Kal” projesinin protokolü Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde imzalandı.

Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkan Yardımcısı Dr. Elif Güler Kazancı ve Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın yanı sıra projenin paydaşları katıldı.

Projenin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade eden Veli Sarıkaya: “Öğrencilerimiz sosyal etkinlikler kapsamında topluma hizmet edecekler. Projemiz öğrencilerimizde dezavantajlı kişilere karşı hassasiyet ve farkındalık oluşturacak. Gençlerimizin manevi değerlerini ve merhamet duygularını geliştirecek projemiz aynı zamanda öğrencilerimizin meslek seçimlerine de katkı sağlayacak. Bu projede hastalarımız açısından da önemli kazanımlar elde edilecek. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Projenin öğrencilerde sağlık hizmetleri alanında farkındalık oluşturacağını belirten Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, pilot bölge olarak Bursa’da başlayan proje çalışmalarının ülke geneline yaygınlaştırılabileceğini söyledi ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Protokol kapsamında hastane ortamında görev alacak öğrenciler, hasta ve hasta yakınlarına yönlendirme yapacaklar. Öğrenciler, hastalara gazete ve kitap okuma gibi hizmetler verecek. Hastane ortamında görev alan öğrenciler, hastaları gözlemleme imkânı bularak, sağlıklı yaşamın insan hayatındaki öneminin farkına varacaklar. Projenin paydaşları arasında Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yıldırım İMKB, Mimar Sinan ve Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri yer alıyor.

Bu protokol ile sosyal etkinlikler yönetmeliği kapsamında, öğrencilere toplum hizmeti görevi verilerek, sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması amaçlanıyor. Gerçekleştirilecek faaliyetlerde, görev alacak öğrencilerin toplumsal ve ahlaki değerler konusunda hassasiyet kazanmaları, yardımlaşma ve merhamet duygularının gelişimi, empati yeteneklerinin artışı ve özellikle dezavantajlı gurubun topluma entegrasyonu hedefleniyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.