BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VEFA' KONULU "MEKTUP, RESİM VE KISA FİLM YARIŞMALARI

'SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VEFA' KONULU

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde "Sağlık Çalışanlarına Vefa" konulu "Mektup, Resim ve Kısa Film Yarışmaları" düzenleniyor.

Fedakârca çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına duyulan minnettarlığın ifade edilmesi ve onların motivasyonunun artırılması amacıyla düzenlenen yarışmalar "ilkokul öğrencileri arası mektup, ortaokul öğrencileri arası resim ve lise öğrencileri arası kısa film yarışmaları" olarak kategorize ediliyor.

Seçici Kurulunda Millî Eğitim Bakanlığından yetkililerle birlikte Bilim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ve Covid-19 ile mücadele döneminde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının gösterdiği üstün performansın vurgulandığı yarışmalarda, kendi kategorisinde "birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere fotoğraf makinesi, üçüncü olan öğrencilere bisiklet, seçici kurul özel ödülü olarak ise akıllı saat" verilmesi planlanıyor.

Sonuçları 25 Aralık 2020'de "ogm.meb.gov.tr" adresinden açıklanacak olan yarışmalara başvurular bugün itibarıyla başlamış olup son başvuru tarihi 27 Kasım 2020'dir. 

Duyuru Yazısını Görmek için Tıklayınız.

İlkokul Öğrencileri Arası Mektup Yarışması Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Ortaokul Öğrencileri Arası Resim Yarışması Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Lise Öğrencileri Arası "Sağlık Çalışanlarına Vefa" Konulu Kısa Film Yarışması Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Lise Öğrencileri Arası "Covid-19 ile Mücadele" Konulu Kısa Film Yarışması Şartnamesi İçin Tıklayınız.

KAYNAK: http://ogm.meb.gov.tr/www/saglik-calisanlarina-vefa-konulu-mektup-resim-ve-kisa-film-yarismalari/icerik/1060

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.