BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl 10. kez düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"nın Bursa il birincileri belli oldu.

Genç nesilleri bağımlılıktan korumak ve toplumda bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler afiş, resim, karikatür ve kısa videoların dahil olduğu görsel kategorisinde ve kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anıların dahil olduğu edebi kategorisinde çalışmalar gönderdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Toplantı Salonunda sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan törende öğrenciler ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Yeşilay Şube Başkanı Dr. Serhat Yamalı'nın elinden aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Çocuklarımızı ve onlara bu konuda destek olan öğretmenlerimizi ve ailelerimizi öncelikle tebrik ediyorum. Çocuklarımız bizlerin geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en değerli varlıklarımız. Onların hayal dünyalarından resme ve yazıya aktardıkları düşüncelerini karşımızda birer eser olarak görmek bizleri heyecanlandırıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını belirten Bursa Yeşilay Şube Başkanı Dr. Serhat Yamalı ise "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nı bu yıl 10'uncu kez düzenliyoruz ve yarışmaya ilgi her yıl giderek artıyor. Bu yıl Yeşilay'ın 100. Yılındayız. Bu sebeple düzenlenen yarışmanın ayrı bir önemi var bizler için. Yarışmaya katılan tüm çocuklara ve gençlerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Edebiyat ve resim alanında yarışmaya katılan öğrencilerden ilk, orta ve lise düzeyinde il birinciliği elde eden öğrenciler 500 TL para ödülü ve başarı belgesiyle ödüllendirildi.

 

Görsel eser alanında derece elde eden öğrenciler;

Elif Alya AKÇA- Nilüfer Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi (İlkokul düzeyinde)

Hayrunnisa HAVANLI- İnegöl Prof. Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu (Ortaokul düzeyinde)

Enescan ERBAŞ-Osmangazi Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi (Lise düzeyinde)

 

Edebi eser alanında derece elde eden öğrenciler;

Şevval BÜTÜN- Gürsu Hacı Huriye Tinç İlkokulu (İlkokul düzeyinde)

Nisa Nur YILMAZ- Gemlik Halitpaşa İmam Hatip Ortaokulu (Ortaokul düzeyinde)

Emirhan KALEM- Orhangazi Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi (Lise düzeyinde)

 

01-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-202001-10-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.