BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

Sarıkamış Şehitleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programla anıldı.
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

Sarıkamış Şehitleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programla anıldı. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma törenine Bursa protokolünün yanı sıra idareci, öğretmen ve öğrenci ile çok sayıda davetli katıldı.

24 Aralık Sarıkamış Harekatı ve Allahuekber Şehitleri 100. Yıldönümünde törenle anıldı. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda duygu dolu anlar yaşandı. Bursa protokolünün, Nuri Erbak Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Sarıkamış” temalı fotoğraf sergisini ziyaretinin ardından programa geçildi.

Anma töreninin açılış konuşmasında, 100 yıl önce meydana gelen Sarıkamış Harekatı ile ilgili bilgiler veren Nuri Erbak Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Aksakal, bugünkü sınırların oluşmasında Sarıkamış Şehitlerinin önemli katkısının olduğunu belirtti.

Şartlara uygun kıyafetleri ve yeterli erzakları bulunmamasına rağmen kahraman askerlerimizin hiçbir şeyi bahane etmediklerini ifade eden Aksakal, aziz şehitlerimizin hedeflerine ulaşabilmek için vatan uğuruna gösterdikleri fedakârlığın asla unutulmayacağını söyledi.

Açılış konuşmasının ardından Nuri Erbak Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından sahneye konulan Sarıkamış Orotoryo’su ilgiyle izlendi. Şiirlerin okunduğu, Sarıkamış türkülerinin yer aldığı programda duygu dolu anların sıkça yaşandığı görüldü. Protokol üyeleri programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.