BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA : GENÇ NÜFUSUMUZ BÜYÜK ZENGİLİKTİR

Bursa’ya gelen Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman Demirgül, imam hatip okullarını ziyaret etti. Ziyaretlere İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı.
SARIKAYA : GENÇ NÜFUSUMUZ BÜYÜK ZENGİLİKTİR

Bursa’ya gelen Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman Demirgül, imam hatip okullarını ziyaret etti. Ziyaretlere İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı.

Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman Demirgül ile İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya Bursa’da imam hatip okullarını ziyaret etti. Ziyaretlerde okullardaki eğitim öğretimle ilgili bilgi alan Demirgül ve Sarıkaya öğretmen ve öğrencilerle de bir araya geldi.

Son yıllarda eğitim alanında yukarı doğru hızlı bir ivme kazanıldığını ifade eden Osman Demirgül, “Gelinen noktada artık eğitim öğretim çağındaki çocuklarımızın okullaşma sorunu büyük oranda çözüldü. Eğitim öğretimin ve fiziki yapının son yıllarda yapılan yatırımlarla ciddi oranda iyileştirildi. Bugün eğitim sorunları büyük oranda aşılmıştır. Eğitimciler olarak, başarıya ulaşmak anlamında herhangi bir mazeretimiz kalmamıştır. Bugün Türkiye sadece kendi vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamakla kalmamış, ekonomik gelişmelere eş zamanlı yurt dışındaki 5 milyondan fazla vatandaşın çocuklarının eğitim ihtiyacını karşılamak üzere Danimarka´dan Avusturya´ya, Somali´den Kırgızistan´a kadar pek çok yerde okullar açmaktadır." dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Veli Sarıkaya, öğrencilerin istek ve taleplerini sordu. Kendi öğrencilik yaşamıyla ilgili paylaşımlarda bulunan Sarıkaya, “Ülkemiz genç bir nüfusa sahip bu da Türkiye adına önemli bir zenginliktir. Ülkemizin belirlenen hedeflere bu genç nüfusumuzla ulaşabileceğine inanıyorum. Bu nedenle öğrencilerimizin zamanlarını boşa harcamadan kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesini arzu ediyorum. Bizler de öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak adına onlara en iyi eğitim ortamlarını hazırlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.