BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA MÜRÜVVET BAŞ ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Mürüvvet Baş Anaokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitimin, eğitim hayatına atılan il adım olduğunu söyledi.
SARIKAYA MÜRÜVVET BAŞ ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ

Mürüvvet Baş Anaokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitimin, eğitim hayatına atılan il adım olduğunu söyledi. Okulda bir takım incelemelerde bulunan Veli Sarıkaya, minik öğrencilerle de bir araya geldi. Ziyarete Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer de katıldı.

Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Veli Sarıkaya, “Okul öncesi eğitim süresince çocuklar bir yandan ilköğretime hazırlanırken, bir yandan da paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimde hedef, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, çocukların yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemdir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Okul öncesi eğitim, eğitim hayatına atılan il adımdır” dedi.

Okul öncesi eğitim alan çocukların, bu eğitimi almayanlara göre daha başarılı olduğunu belirten Veli Sarıkaya, “Çocuklar, bilişsel, fiziksel ve sosyal açıdan 6 yaşına kadar gelişimlerini büyük ölçüde tamamlamış oluyorlar. Bu dönemde, kendilerini bekleyen uzun okul hayatına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için okul öncesi eğitim kurumlarından alacakları destek büyük önem taşıyor. Bizler de her çocuğumuzun mutlaka okul öncesi eğitim almasını istiyoruz” dedi.