BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA YENİ ATANAN OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya yeni atanan okul müdürleriyle bir araya geldi. BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl ve İlçe eğitim yöneticileri ile Bursa genelinde yeni atanan 356 okul müdürü katıldı.
SARIKAYA YENİ ATANAN OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya yeni atanan okul müdürleriyle bir araya geldi. BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl ve İlçe eğitim yöneticileri ile Bursa genelinde yeni atanan 356 okul müdürü katıldı. Bursa’da bulunan okullara yeni atanan okul müdürleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, yeni atanan müdürlere yapacakları görevlerinde başarılar diledi. Okul müdürlerinin, eğitimin kılcal damarları olduğunu ifade eden Veli Sarıkaya, “Yeni atanan okul müdürlerimizin, okullarında yapacakları çalışmalarda mevzuata uygun hareket etmelerini ve birlik beraberlik içinde ortak tavır sergilemelerini istiyoruz. Hep birlikte sergileyeceğimiz usul ve yaklaşımlarımız Bursa eğitiminin geleceğini belirleyecek. Okul müdürlerimiz rutinin dışına çıkarak, işlerini ve sorumluluklarını daha fazla benimseyerek çalışırsa bütün sorunlar çözülür. Yeni atanan müdürlerimizle, yukarı doğru bir ivme kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Yeni bir görev, yeni bir bakış açısı her zaman için büyük fırsattır. İyiye daha iyiye ulaşmada bu yeni bakış açısı Bursa’mıza çok fazla değer kazandıracaktır. Bunun farkında olarak çalışmalarımızı planlı ve programlı bir şekilde yürütelim. Bu noktada ben inanıyorum ki sizlerle birlikte birlik ve beraberliğimiz daha da aratacak. Bu mesleğin itibarını, bu özel görevi hep birlikte daha üst noktalara çıkarmak için çalışmalıyız. Hepinizin büyük gayretle çalışacağından şüphem yok. Tüm arkadaşlarıma başarılı bir idarecilik hayatı diliyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca yeni atanan müdürlerin

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile il ve ilçe eğitim yöneticileri, yeni okul müdürlerine okullarda yapılması gereken çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Yeni okul müdürlerine ayrıca bürokrasi, hiyerarşik yapı, protokol kuralları, norm kadro işlemleri, ihale ve onarımlar, okul aile birlikleri, okullarda kılık kıyafet uygulamaları, öğrencilerin zararlı alışkanlılardan korunması, güvenlik, yabancı uyruklu öğrenciler gibi birçok konuda bilgiler verildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.