BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA YILDIRIM´DA

Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” sözünü hatırlattı ve kalifiye elemanların bilgi ve becerisinin, ekonomik başarının temeli olduğunu söyledi.
SARIKAYA YILDIRIM´DA

Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” sözünü hatırlattı ve kalifiye elemanların bilgi ve becerisinin, ekonomik başarının temeli olduğunu söyledi. Ziyarete Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş da eşlik etti.

AB standartlarına göre %65 olan mesleki eğitim oranının Bursa’da % 67 olduğunu belirten Veli Sarıkaya, Mesleki eğitim; toplumsal hayatın her alanında ihtiyaç duyulan mesleklerde kalifiye teknik elemanlar yetiştirilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin verildiği eğitimdir. Mesleki eğitimin amacı, toplumun hedefleri ve iş çevrelerinin talepleri doğrultusunda bireylere belirli bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve uygulama yeterliliklerinin kazandırılmasıdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında mesleki eğitimin önemi çok büyüktür” dedi.

Özellik asansör sektöründe çalışacak vasıflı eleman ihtiyacına dikkat çeken Veli Sarıkaya, “Bu alanda zaman zaman istenmeyen elim olaylarla karşılaşabiliyoruz. O yüzden sektörde çalışacak vasıflı ve bilinçli personele önemli derecede ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yetişen öğrencilerimizin istihdamı konusunda hiçbir şüphemiz bulunmuyor. Bu önemli okulumuzu Bursa eğitimine kazandıran hayırseverimize buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi. 

Bu tarz okulların Yıldırım ilçesinde bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden, Yıldırım ilçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, bu okulların gençlerimize meslek kazandırma anlamında büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Has Asansör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ayrılan Veli Sarıkaya ve beraberindekiler Yıldırım ilçesinde inşaatı devam eden okulları gezdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.