BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZ DE ŞARKI SÖYLERİZ' PROJESİ BURSA'DA HAYAT BULDU

'ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZ DE ŞARKI SÖYLERİZ' PROJESİ BURSA'DA HAYAT BULDU

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi Bursa'da hayat buldu. Proje kapsamında Tayyare Kültür Merkezinde gerçekleştirilen muhteşem konser büyük beğeni topladı. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Yıldırım ve Nilüfer Halk Eğitimi Merkezleri tarafından düzenlenen konsere İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş'ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

"Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi ile Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Müzik, toplumların kültürlerini nesilden nesile aktaran değerli bir hazinedir. Bu anlamlı projeyi hayata geçiren Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu projede yer alan kursiyerlerimiz koro halinde şarkı söylemenin ve müzikle yakınlaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Proje kapsamında çalışmalarımız geçtiğimiz ekim ayında başladı. Kursiyerlerimiz, eğitmenleri eşliğinde yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde çok kısa bir sürede böylesine muhteşem bir konseri hazırladılar. Başta kursiyerlerimiz olmak üzere eğitmenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum." dedi.

Beşikten Mezara Kadar Eğitim

Eğitimin beşikten mezara kadar hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu ifade eden Serkan Gür, "Bursa'da bir yandan eğitim çağındaki çocuklarımızla ilgili eğitim öğretim faaliyetleri yürütürken, diğer yandan eğitim çağı dışındaki tüm vatandaşlarımızın da eğitime erişimleri noktasında Halk Eğitimi Merkezlerimiz aracılığıyla çok önemli faaliyetler yürütüyoruz. Halk Eğitimi Merkezlerimiz, okuma yazma kurslarından tutun da istihdam odaklı kurslara, sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar birçok alanda toplumun gelişimine katkı sunuyor. Halk Eğitimi Merkezlerimiz her zaman, her yerde ve herkes için eğitim anlayışı içinde hizmet veriyor. 2021 yılında açılan kurslardan 128 bin vatandaşımız yararlanırken, 2022 yılı sonu itibariyle kursiyer sayımız dört kat artarak 516 bine yükseldi. Yine Bakanlığımız liderliğinde başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezlerimiz tarafından düzenlenen eğitimlerle 53 bin velimize ulaştık." dedi. 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesiyle, Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye'nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesinin ardından 81 ildeki Halk Eğitimi Merkezlerinde konservatuvar mezunu öğreticiler yönetiminde Türk Müziği koroları kuruldu. Oluşturulan korolar tarafından ülke genelinde düzenlenen konserler büyük beğeni topladı. Proje kapsamında Bursa'da düzenlenen konserde de seslendirilen eserlere coşkuyla eşlik eden izleyiciler gönüllerince eğlendiler.

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.