BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SCİENTİX PROJESİ MATEMATİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI BURSA'DA BAŞLADI

SCİENTİX PROJESİ MATEMATİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI BURSA'DA BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında,  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından "Scientix Projesi Yenilikçi Öğrenme Alanlarında Aktif Öğrenme ile Matematik Eğitimi Bursa Çalıştayı" düzenlendi.

Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Bursa'dan Matematik ve Sınıf Branşlarında olmak üzere 100 öğretmenin katılımı ile başlayan ve üç gün sürecek olan çalıştayın açılış törenine YEĞİTEK Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M.Hakan Bücük, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Aydın Narin, Şube Müdürü Mahmut Karakaya, il ve ilçe proje koordinatörleri katıldı. Çalıştay süresince öğretmenler; Yenilikçi Öğrenme Ortamları ve Geleceğin Sınıfı Modeli, Esnek Öğrenme Alanlarında Web 2.0 Araçlarının Kullanımı, Yenilikçi Öğrenme Alanını Tasarlama Atölyeleri ve Tasarlanan alanların sergi çalışmalarını tamamlayacaklar.

 

07-11-202207-11-202207-11-202207-11-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.