BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SCRABBLE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri törenle verildi.
SCRABBLE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 7. Scrabble (İngilizce Kelime Türetme) yarışması sona erdi. OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri törenle verildi. OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Seyfettin Mayuk, Hüseyin Hacıoğlu, Nevzat Gültekin ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Kaldırım’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bir hafta süreyle gerçekleştirilen yarışmaya katılan öğrenciler arasında iletişimin arttığını belirten Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mayuk: “Bur tür faaliyetlerde dil öğrenimine yönelik motivasyonun sağlandığını, bir araya gelen öğrencilerin birbirleriyle yabancı dille iletişim kurduğunu görüyoruz. Bu da onların dil seviyelerinin gelişmesine katkı sunacaktır. Yarışmanın formatı gereği dereceye giren öğrenciler belirlendi. Ancak bizler için buraya katılan tüm öğrencilerimiz ve okullarımız birinci olmuştur. Organizasyona katkı sunanları tebrik ediyor, katılan okul ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Scrabble yarışmasına, 40 okuldan asil ve yedek olmak üzere 300’e yakın ortaöğretim öğrencisi katıldı. 5 Gün süreyle devam eden organizasyonda 48 öğretmen görev aldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticilerinin elinden aldı. Dereceye giren öğrenciler, organizasyonun sponsorluğunu yapan YDS Akademi tarafından indirimli yurt dışı yabancı dil eğitimi bursu, ücretsiz/indirimli yurt içi yabancı dil eğitimi bursu ve çeşitli kitaplarla ödüllendirildi.

7.Scrabble yarışmasında bireysel branşta Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencilerinden M. Enes Arı birinci olurken, aynı okuldan Veli Çam ikinci, R. Avni Memiş üçüncü olma başarısı gösterdi. Bireysel branşta Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Aslı Işık ise dördüncü oldu. Okullar dalında Işıklar Askeri Hava Lisesi birinci, Çınar Anadolu Lisesi ikinci ve Yiğitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.